Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
06-03-2020 (Piątek)
godz. 10:30 - 18:30
Czytelnia, II piętro
od 6 marca do 9 kwietnia 2020

Od 6 marca do 9 kwietnia w Czytelni prezentujemy literaturę poświęconą dzikim zwierzętom. Wybraliśmy tytuły przedstawiające florę i faunę Ziemi, przegląd typów zwierząt, ich fizjologię i biologię. Przygotowaliśmy książki dotyczące drapieżników, ich strategii łowieckich, a także teksty osób, które od lat walczą o prawa zwierząt. Wyszukaliśmy pozycje odnoszące się do rytuałów czy komunikacji zwierząt między sobą oraz traktujące o ich zachowaniach, które wcale aż tak bardzo nie różnią się od zachowań człowieka.


Zapraszamy do Czytelni!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

3 marca 1973 roku podpisano konwencję o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem CITES, zwaną także Konwencją Waszyngtońską. Jej celem jest ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem przez, między innymi, kontrolę handlu i ograniczanie nielegalnej sprzedaży. Od tego czasu co roku obchodzony jest Dzień Dzikiej Przyrody, w 2020 roku pod hasłem „Utrzymanie życia na Ziemi”. Zachęcamy do obejrzenia oficjalnej strony Światowego Dnia Dzikiej Przyrody: https://www.wildlifeday.org/

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Pożycz książkę – poznaj temat!” to akcja, w ramach której regularnie z przepastnych regałów magazynu wydobywamy dla Was książki o rozmaitej tematyce i umieszczamy na specjalnej półce w czytelni. Możecie je tam przeglądać i wypożyczać te, które Was zainteresują. Serdecznie zapraszamy!