Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
29-01-2020 (Środa)
godz. 17:00 - 20:00
Czytelnia (II piętro)
Warsztaty są bezpłatne
Obowiązują zapisy!

Rok 2020 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu będzie poświęcony ekologii. Zaprosimy Państwa na warsztaty, spotkania, wydarzenia, których tematem przewodnim będzie nasza planeta. Cykl „Klimatyczna Dolnośląska” 29 stycznia otworzą warsztaty dotyczące uchodźstwa klimatycznego.

 
Jeden świat – uchodźcy klimatyczni

 
Kryzys klimatyczny najmocniej uderza dziś w tych, którzy w niewielkim stopniu się do niego przyczynili. ONZ szacuje, że do 2050 roku z powodu różnych skutków aktualnych zmian klimatycznych 200 milionów ludzi będzie zmuszonych do ucieczki z miejsc zamieszkania. To nie prognoza na odległą przyszłość, tylko proces, który już dziś rozgrywa się na naszych oczach. Czy możemy go powstrzymać lub choćby spowolnić? Jak możemy pomóc tym, z którym dzielimy jedyną dostępną nam planetę?

Podczas warsztatów prowadzonych przez edukatorów EkoCentrum Wrocław spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedzi na te pytania, przyglądając się wnioskom, jakie płyną z najnowszych raportów naukowców zajmujących się klimatem.

 
★ PROWADZĄCY ★

Aneta Osuch – wykształcenie wyższe filozoficzne (UWr), w tym uprawnienia pedagogiczne, obecnie kończy psychologię (SWPS). Od 2008 r. uczestniczy w realizacji projektów dotyczących edukacji ekologicznej, edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej w Fundacji EkoRozwoju. Prowadzi zajęcia dot. gospodarki odpadami, zrównoważonej i odpowiedzialnej konsumpcji, zmian klimatu, praw człowieka i zwierząt oraz ochrony przyrody. Udziela wsparcia psychologicznego osobom doświadczającym depresji klimatycznej. Absolwentka Szkoły Trenerów Umiejętności Interpersonalnych. Edukatorka EkoCentrum Wrocław i aktywistka klimatyczna.

Arkadiusz Wierzba – polonista i kulturoznawca, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiował również filozofię (PAT) oraz informatykę stosowaną (UEK). Współpracuje z Fundacją EkoRozwoju i Stowarzyszeniem EKO-UNIA przy projektach związanych m.in. z problematyką zmian klimatu i jakości powietrza, globalnych zależności, odpowiedzialnej konsumpcji, praw człowieka i zwierząt. Absolwent Szkoły Trenerów Umiejętności Interpersonalnych. Edukator w EkoCentrum Wrocław. Aktywista Dolnośląskiego Alarmu Smogowego.
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Zapisy od 2 stycznia pod numerem telefonu 71 33 52 253 lub mailowo . Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat.
- - - - - - - - - - - - - - - - - -