Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
10-12-2019 (Wtorek)
godz. 12:30 - 15:00
American Corner, II piętro

Szanowni Nauczyciele!

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w projekcie „Pogromcy Jednorazowego Plastiku”
 
Ambasada USA i American Corner  we Wrocławiu zaprasza dziesięciu chętnych nauczycieli do udziału w pilotażowej edycji projektu „Pogromcy Jednorazowego Plastiku”.

Cele projektu to:
  • zbudowanie jak najwyższej świadomości o skutkach używania tworzyw sztucznych
  • zaangażowanie jak najszerszej społeczności w unikanie używania jednorazowego plastiku i ograniczanie tworzenia odpadów z tworzyw sztucznych
  • przeszkolenie nauczycieli w wiedzę o tworzywach sztucznych (rodzaje tworzyw, ich zastosowania, ew. szkodliwość i oddziaływanie na zdrowie i życie, skutki ich stosowania, ich wpływ na środowisko, sposoby postępowania z odpadami z tworzy sztucznych itp.) oraz wyposażenie nauczycieli w pakiet edukacyjny, dzięki któremu będą mogli ze swoimi uczniami przeprowadzić eko-lekcję, przeprowadzić prostą lokalną kampanię przeciw jednorazowym plastikom oraz zaangażować swoich uczniów w podjęcie Wyzwania Pogromcy Jednorazowego Plastiku.
 
Co na warsztacie?
  • Warsztat zajmie do 3 godzin i obejmie: prezentację projektu, przekazanie wiedzy nt. tworzyw sztucznych oraz warsztat kreatywny z celem przygotowania przykładowej lokalnej kampanii promocyjnej. Nauczyciele otrzymają na zajęciach komplet materiałów merytorycznych i pomocy potrzebnych oraz wiedzę potrzebną do przeprowadzenia samodzielnych zajęć. Zajęcia z uczniami można przeprowadzić na dowolnym przedmiocie, choć najlepiej pasują do zajęć z nauk przyrodniczych lub lekcji wychowawczej.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  
Projekt realizowany jest w ramach grantu z Ambasady USA w Polsce. Operatorem grantu jest Fundacja Nasza Ziemia. Pomysłodawcą i autorem projektu oraz prowadzącym zajęcia jest Sławek Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia w latach 2012–2019.
 

Zgłoszenia prosimy przysyłać do 6.12.2019 (imię i nazwisko, telefon, e-mail, nazwa szkoły) na adres 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -