Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
14-11-2019 (Czwartek)
godz. 17:00 -
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

Sulawesi – górująca nad taflą oceanu ogromna wyspa-skorpion, raz po raz buchająca lawą z aktywnych na swym grzbiecie wulkanów. Pośrodku tego przedziwnego miejsca, między łańcuchami górskimi, wśród gęstego listowia żyje lud Toraja, a wraz z nim tradycje sięgające tysięcy lat wstecz. Dziś, za sprawą Holendrów, pradawne dziedzictwo funkcjonuje w symbiozie z wartościami chrześcijańskimi i stanowi nie lada atrakcję dla turystów. Tymczasem rdzennym mieszkańcom wyspy przychodzi godzić własne potrzeby z oczekiwaniami przyjezdnych.

Ten zakątek świata przedstawi uczestnikom spotkania Patrycjusz Śliwiński – podróżnik, wykładowca akademicki, tłumacz, który swoje doświadczenie zdobywa od ponad 20 lat. Definiuje siebie jako kolekcjonera dykteryjek i mieszkańca panoptikum, znajdującego sens istnienia w dzieleniu się z innymi tym, co przeżył.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Tradycje wielu kultur” to cykl spotkań poświęcony tradycjom innych narodów oraz zwyczajom panującym w odmiennych kulturach. Jego głównym celem jest propagowanie różnorodności i równości. Na prelekcje zapraszani są przedstawiciele różnych grup etnicznych i religii, którzy zaznajamiają słuchaczy ze swoimi obyczajami, poglądami czy wierzeniami.