Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
23-09-2019 (Poniedziałek)
godz. 18:00 - 19:30
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

Zapraszamy na kolejną prelekcję z cyklu pt. „Oblicza japońskiego kina”. Spotkanie poprowadzi Dawid Głownia.

Druga odsłona cyklu „Oblicza japońskiego kina” różni się od poprzedniej formułą – tym razem to przyszli uczestnicy wybierają w ankiecie internetowej tematy spotkań z przedłożonej im listy. Największą liczbę głosów tym razem uzyskał temat – „Co ogląda się w Japonii? czyli największe japońskie przeboje kinowe ostatniej dekady”.

Czy japońska widownia filmowa ogląda te same zagraniczne filmy, co widzowie w USA i w Polsce? Czy istnieje recepta na film cieszący się popularnością wśród japońskiej widowni kinowej? Ile filmów na listach dziesięciu najbardziej dochodowych filmów roku w japońskich kinach to produkcje krajowe? Jakie rodzime produkcje cie-szyły się największą popularnością w japońskich kinach na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat? – oto pytania zarysowujące problematykę prelekcji dra Dawida Głowni, filmoznawcy, autora książki „Sześć widoków na kinematografię japońską”.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Oblicza japońskiego kina” to cykl comiesięcznych spotkań poświęconych wybranym zagadnieniom z zakresu kinematografii Japonii, łączących w sobie formułę prelekcji wzbogaconej o fragmenty filmowe i dyskusji z publicznością.

Dawid Głownia – doktor nauk o sztuce UJ i doktorant w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr, badacz kina japońskiego. Autor książki „Sześć widoków na kinematografię japońską: Kulturowe, społeczne i instytucjonalne konteksty kina” i kilkunastu artykułów naukowych poświęconych popkulturze.

Wydarzenie na Facebooku >>
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Cykl organizowany we współpracy pomiędzy Dolnośląską Biblioteką i Stowarzyszeniem Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”