PolskiEnglishFrançais (France)

 
28-05-2019 (Wtorek)
godz. 17:00 - 18:00
Biblioteka 7 Kontynentów, I piętro
Wstęp wolny!

Dział Pracy z Dziećmi – Biblioteka 7 Kontynentów zaprasza na spotkanie autorskie z Arnoldem Cytrowskim.

Arnold Cytrowski to debiutujący autor, na co dzień mieszkający we Wrocławiu, świeży absolwent wydziału weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego. Z początkiem kwietnia wydał swoją pierwszą książkę w postaci bajki dla dzieci. Za dnia miłośnik literatury, filmów, zwierzątek, klocków lego i sportu, niekoniecznie w tej kolejności.
 
„Przez czas i przestrzeń” to wzruszająca opowieść o przyjaźni, marzeniach i barierach, których – wydawać by się mogło – nie można pokonać. Lektura obowiązkowa dla młodych czytelników, a także ich rodziców, pragnących w przystępny sposób przekazać swoim pociechom potrzebę troski o najważniejsze wartości.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
► Opis wydawcy
Wyobraźcie sobie ciemny, niewyraźny, skłębiony kształt na oślepiająco białym tle. Kształt powoli nabierający głębi, wyrazistości, ostrości. Kształt zmieniający się w sylwetlę szczupłego chłopca.
Wyobraźcie sobie rodzący się w jego głowie Wszechświat.
A potem wyobraźcie sobie ograniczające go wymiary.
Czas. I przestrzeń.
Dla jednego bezbronnego chłopca pokonanie tak potężnych barier to być może zbyt wiele. Ale od czego ma się przyjaciół, jeśli nie od spraw beznadziejnych właśnie?
Gromada nad wyraz rozmownych czworonogów – we współpracy z nie mniej rozmownym fotelem – rusza na pomoc swojemu zagubionemu Twórcy, by wspólnie z nim stawić czoła galopującej dorosłości.