Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
04-04-2019 (Czwartek)
godz. 11:00 - 12:20
American Corner, II piętro

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości wraz z Ambasadą USA i Klubem Gaja sadzimy drzewa i edukujemy o znaczeniu i roli drzew, w trosce o środowisko naturalne i zmiany klimatu.

W ramach spotkania z młodzieżą  chcemy opowiedzieć o znaczeniu drzew oraz rozdać szkołom sadzonki, które zostaną następnie posadzone przez młodych ludzi przed szkołami lub w innych dogodnych miejscach.

Nasze spotkanie opierać się będzie na programie edukacji ekologicznej Święto Drzewa, który Klub Gaja prowadzi od 16 lat (www.swietodrzewa.pl) i w którym posadzono już ponad 850 tysięcy drzew. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami – sadzeniem i ochroną drzew.

Zapisy: tel. 71-3352215, e-mail .
Wiek 13 –18 lat

Uwaga! W czasie prowadzonych w dziale warsztatów dostęp do półek i możliwość zwrotu/wypożyczenia materiałów mogą być ograniczone.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Konsulat Generalny w Krakowie, Ambasada USA w Warszawie oraz Amerykańskie Centrum Informacji i Kultury we Wrocławiu obchodzą setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach wspólnego świętowania organizujemy szereg spotkań o charakterze edukacyjno-kulturalnym, skierowanych do szerokiego grona odbiorców.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -