11-03-2019 (Poniedziałek)
godz. 08:00 - 18:00
Galeria pod Plafonem, parter

Alliance Française i Dolnośląska Biblioteka Publiczna zachęcają do obejrzenia – w ramach Festiwalu Frankofonii – wystawy fotografii Marokańczyka Tariqa Elbaze.

Urodził się w Safi, nadbrzeżnej miejscowości położonej  w zachodniej części Maroka, między miastami  El Jadida i Essaouira. Jest pasjonatem mody, surfingu, muzyki i fotografii. Swoją pierwszą lustrzankę kupił w 2012 roku i od tego momentu się z nią nie rozstaje. Inspirują go pełne życia ulice Maroka i  osoby, które je zamieszkują. W 2014 r. zdobył 3 nagrodę w konkursie „PhotoNour Award”. Od 2015 pracuje dla licznych stowarzyszeń społeczno-kulturalnych, a w 2016 r. został oficjalnym fotografem stowarzyszenia francusko-marokańskiego w Safi.

Sam Tariq Elbaze mówi o swoich fotografiach tak: „Mój styl ilustruje moje nazwisko – ElBaz’art. Co można przetłumaczyć jako subtelny melanż sztuki, rzemiosła  i dobrego stosunku do świata i otoczenia. Moim życzeniem jest przedstawiać codzienną marokańską tradycję w sposób dynamiczny,  pokojowy i dzielić  mój świat z całą ludzkością”.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Na wernisaż zapraszamy 11 marca 2019 roku, o godz. 18.00. Wstęp wolny!