Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
01-03-2019 (Piątek)
godz. 18:00 -
Sala im. T. Mikulskiego, III piętro

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę „Niewidzialny Dolny Śląsk” Hannibala Smoke'a – pisarza, dziennikarza i fotoreportera.

W programie zaplananowano prezentację filmową oraz mnóstwo unikalnych zdjęć z regionu.

Sam gość pisze: „Nie opowiem książki – opowiem o niezwykłych okolicznościach jej powstania. O poszukiwaniach setek pałaców, po których zwykle nie ma już śladu. O znalezieniu takich, których nikt nie dostrzega. O ludziach, dla których zburzony „zamek” to najpiękniejsze wspomnienie dzieciństwa. Dziełach sztuki, którymi Dolny Śląsk obdarował całą Polskę. Niszczącej sile wojny, bezwzględności niemieckiej i sowieckiej, arogancji komunistów i naszej współczesnej indolencji. Innymi słowy – o tym wszystkim, co oszpeciło najpiękniejszy region Polski, pozbawiając go tysiąca rezydencji”.


Z okładki:
W 1945 roku wraz z Dolnym Śląskiem historia podarowała nam co najmniej 2 tysiące rezydencji. W ciągu kolejnych siedmiu dekad połowa tych budowli została… zrównana z ziemią. […] „Niewidzialny Dolny Śląski” to jedyny w swoim rodzaju album dokumentujący masakrę dziedzictwa materialnego regionu w jego historycznych granicach, od Świebodzina w Lubuskiem po Nysę w Opolskiem. Blisko 450 zachowanych na zdjęciach rezydencji, o których mieliśmy zapomnieć…
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Hannibal Smoke – pisarz, dziennikarz, fotoreporter, grafik. Autor magicznej trylogii kryminalnej osadzonej w scenerii Dolnego Śląska: „Tusculum”, „Muzeum Prawdy” i „Emplarium” – Książki Roku 2012 w internetowym plebiscycie KzK. Debiutował bestsellerowym zbiorem opowiadań sensacyjno-obyczajowych „Kompot ze świeżego nieboszczyka”, po latach uzupełnionym i wydanym pod tytułem „Apokalipsa czyli sport motorowodny”. Współpracownik portalu Onet.pl zaangażowany w ratowanie dolnośląskiego pejzażu kulturowego, co dokumentuje strona na facebooku: Hannibal Smoke: Emplarium oraz autorski kanał na YouTube. W grudniu 2016 roku ukazało się jego „Niewidzialne Miasto” – bestsellerowy album historyczny dokumentujący najważniejsze budowle Wrocławia zrównane z ziemią w latach 1938–2000, natomiast w listopadzie 2018 roku do księgarń trafił utrzymany w podobnej konwencji „Niewidziany Dolny Śląsk”.
Fanpage autora >>