Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
26-02-2019 (Wtorek)
godz. 16:00 -
Galeria pod Plafonem, parter

Mennica Wrocławska (Goldenmark) we współpracy z Dolnośląską Biblioteką Publiczną zapraszają do wzięcia udziału w prezentacji specjalnego faksymilowego wydania kroniki Galla Anonima.

Wydarzenie jest częścią odbywającego się równocześnie w wielu miastach Polski „Festiwalu Galla Anonima” organizowanego przez Goldenmark (program >>).

Podczas pokazu będzie można poznać okoliczności powstania i losy pierwszej polskiej kroniki historycznej, a także dowiedzieć się nieco więcej na temat samego procesu tworzenia ksiąg kolekcjonerskich oraz faksymilowych.

Prezentowane wydanie stylizowane jest na manuskrypt średniowieczny, drewnianą oprawę zdobi srebrny medal z wyobrażeniem wizerunku Galla, sama czcionka nawiązuje natomiast do pisma karolińskiego. Tekst jest polskim przekładem z XIX wieku.

Festiwalowi Galla Anonima towarzyszy także rywalizacja miast – zwycięzca otrzyma jeden egzemplarz tak wydanej kroniki. Zachęcamy czytelników do odwiedzin Biblioteki w tym dniu, a także do oddania głosu w siedzibie Mennicy Wrocławskiej (ul. Krawiecka 1).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Wydarzenie postanowiliśmy połączyć z trwającą obecnie w naszej bibliotece wystawą mickiewiczowską (więcej tutaj >>) i jednocześnie przybliżyć postać kronikarza widzianego oczami wieszcza.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -