Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
29-09-2018 (Sobota)
godz. 17:00 - 21:00
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

Loża Fantastyczna oraz W Trakcie Gry zapraszają na LARP „Turniej pojedynków”.

Turniej pojedynków magicznych jest wydarzeniem niezwykłym nawet w szkole magii i czarodziejstwa. Uczestników dwóch domów czekają długie zmagania z różdżkami w ręku. Pojedynki jeden na jednego doprowadzą do wyłonienia najsprawniejszego, najszybszego i najcelniejszego miotacza czarów w całej szkole. Jego zwycięstwo podbuduje chwałę całego jego domu, więc pożądany będzie odpowiedni doping kolegów i koleżanek, bo może to przeważyć szalę zwycięstwa.

Jakby tego było mało, planowana jest zmiana dyrektora szkoły. Tajemnicą poliszynela jest lista trzech kandydatów, którzy starają się o awans na to stanowisko. Pierwszym z nich jest nauczyciel zaklęć – Rey, który w młodości grał na pozycji pałkarza i do dzisiaj aktywnie angażuje się w sport. Kolejna kandydatka to młoda, zdolna i ambitna pedagożka, na której lekcjach nie można się nudzić. Na grono sympatyków może też liczyć po zajęciach szkolnych, prowadząc cieszące się ogromnym zainteresowaniem kółko zainteresowań. Jest nią opiekunka transmutacji – Kindred. I wreszcie ostatni na liście, ale tylko ze względu na przypadkową kolejność, dydaktyk numerologii Bell. Lubiany przez wielu uczniów ze względu na zachowawcze podejście do szkolnego regulaminu. Czy ich uczniowie będą w stanie wywrzeć odpowiedni wpływ na władze szkoły, żeby wygrał kandydat popierany przez większość z nich?

Ten idylliczny obraz burzy jednak niedawny atak. W zeszłą niedziele między południem a pierwszą dokonano zbrodni na jednym z uczniów pochodzących z mugolskiej rodziny – Stanleyu. Trafił do skrzydła szpitalnego, skąd później przetransportowano go do szpitala. W tej chwili jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Grono pedagogiczne postanowiło jednak działać bardzo ostro, aby ukrócić na przyszłość takie zachowania. Poza rozpoczęciem śledztwa mającego wykryć sprawcę tej ohydnej zbrodni, wprowadzono w szkole stan wyjątkowy. Najbardziej komentowanym elementem owej sytuacji jest zakaz tworzenia, funkcjonowania i przynależności do jakichkolwiek tajnych organizacji, stowarzyszeń, drużyn, grup i klubów. Za organizację, stowarzyszenie, drużynę, grupę lub klub uważa się regularne spotkania trojga lub większej liczby osób. Niektórym uczniom, zaznajomionym z historią, dziwnie przypomina to nie tak znowu dawne wydarzenia z udziałem wielkiego inkwizytora. Podobno historia lubi się powtarzać. Czy to oznacza, że dzisiejsze wydarzenia potoczą się podobnie jak wtedy?


LARP o budowie gamingowej, jednak nastawiony w dużej mierze na klimat.
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Zapisy >>
Stroje: My zapewniamy różdżki, czarodziejskie kapelusze i krawaty (odpowiednie do kolorów domów). Resztę stroju gracze powinni sobie dobrać sami (wedle własnego gustu lub biała koszula i czarne spodnie lub spódnica).
Spis postaci >>
Cena: 25 zł (płatne przelewem, nie podlega zwrotowi w razie odwołania przez gracza uczestnictwa). Uczestnictwo można także opłacić elementami kostiumów lub przedmiotami fabularnymi – w razie chęci skorzystania z tej opcji, prosimy o kontakt przez Facebooka – link TUTAJ >>). W cenie: Wejście na grę, drobny poczęstunek, karta postaci, wypożyczenie elementów kostiumu, niesamowite przeżycia i unikatowe doświadczenia.
Czym są LARPy >>
- - - - - - - - - - - - - - - - - -