16-06-2018 (Sobota)
godz. 15:00 - 18:00
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro
Wstęp wolny!

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste oraz Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu we współpracy z zaangażowanymi mieszkańcami miasta zapraszają na kolejne spotkanie wrocławskiej grupy Zero Waste, której podstawowym celem jest promowanie postawy ekologicznej.

Gośćmi naszego kolejnego spotkania będą Anita Rudnicka i Pola Wachowiak, studentki Uniwersytetu Wrocławskiego. Dziewczyny przekażą wam tonę ciekawych informacji związanych ze szkodliwością słomek jednorazowych, które będą podstawą do dalszych dyskusji.

„Jesteśmy studentkami Komunikacji Wizerunkowej Uniwersytetu Wrocławskiego i w ubiegłym semestrze jednym z naszych zadań było przygotowanie projektu o zrównoważonym rozwoju, wykorzystałyśmy to jako okazję do wykreowania kampanii społecznej o szkodliwości plastikowych słomek. Wcześniej spotykałyśmy się z akcjami tego typu na instagramie („stop sucking” czy „strawless ocean”) i zainteresowałyśmy się tematem. W tamtym czasie w Polsce nie funkcjonowała ani jedna inicjatywa tego typu i świadomość ludzi była niewielka. Staramy się, aby nasza kampania była informacyjna, oparta nie na strachu i poczuciu winy, ale na rzetelnych wiadomościach o zużyciu i produkcji słomek. Chcemy pokazać, że są one zbędne, a przez swój niewielki rozmiar ich szkodliwość jest bagatelizowana.
Akcję zaczęłyśmy wprowadzać w życie na początku kwietnia i do tej pory udało nam się wzbudzić duże zainteresowanie, zebrałyśmy już ponad 1000 obserwujących na Instagramie, gdzie regularnie publikujemy treści uświadamiające ludzi o problemie i pokazujemy możliwe rozwiązania. Porozumiałyśmy się też z pierwszym lokalem, który zrezygnował z plastikowych słomek”.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Chcemy dobrze i miło spędzić czas. Spotkanie jest otwarte dla każdego – zarówno dla tych obeznanych z ideą zero waste i wprowadzających ją w swoje życie, jak i tych, którzy nie słyszeli wcześniej o koncepcji, ale chętnie dowiedzą się więcej. Razem możemy się wzajemnie inspirować, uczyć od siebie, dzielić osiągnięciami i pomysłami.

Czekamy na Was!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Wydarzenie na Facebooku >>