11-04-2018 (Środa)
godz. 16:00 - 17:00
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro
Wstęp wolny!

W I połowie 2018 roku w ramach spotkań z cyklu „Tradycje wielu kultur” zajmujemy się misterium śmierci oraz obrzędami pogrzebowymi w różnych religiach. Podczas prelekcji słuchacze mogą zapoznać się z nauczaniem i  podejściem do takich tematów jak życie, choroba, śmierć.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z imamem dr. Ali Abi Issą  z Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego we Wrocławiu, który opowie o tym, jak wygląda ostania droga człowieka na ziemi według religii muzułmańskiej. Dowiemy się o obowiązkach dzieci wobec starszych, żałobie i prawach zmarłego. Nie zabraknie informacji o sferze duchowej – podróży duszy po śmierci, życiu w grobie, które jest początkiem życia wiecznego, a także o Al-barzach, czyli przegrodzie między życiem doczesnym a ostatecznym.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Tradycje wielu kultur” to cykl spotkań poświęcony tradycjom innych narodów oraz zwyczajom panującycm w odmiennych kulturach. Jego głównym celem jest propagowanie różnorodności i równości. Na prelekcje zapraszani są przedstawiciele różnych grup etnicznych i religii, którzy zaznajamiają słuchaczy ze swoimi obyczajami, poglądami czy wierzeniami. Prelegentami są m. in. przedstawiciele cerkwi, wyznawcy islamu czy kościoła ewangelicko-augsburskiego.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe we Wrocławiu