Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
05-04-2018 (Czwartek)
godz. 19:00 - 20:30
Czytelnia, II piętro

 „Biblioteczne Spotkania z Psychoanalizą ” to cykl odczytów realizowany we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychoterapii Psychoanalitycznej. Tegoroczny poświęcony został zagadnieniu tożsamości, podstawowemu pojęciu w teorii osobowości, które dotyczy pojmowania siebie jako jednostki w sposób subiektywny.

W kwietniu zapraszamy na prelekcję „Wokół rozwoju tożsamości w życiu jednostki” przygotowaną przez Urszulę Wach. Wykład poświęcony został zagadnieniu tożsamości w rozumieniu myśli psychoanalitycznej. Jest próbą przybliżenia problemów wokół poczucia tożsamości w życiu człowieka. Zastanowimy się, w jaki sposób wpływa ona na rozwój, możliwości oraz ograniczenia. Przedstawiony zostanie również wpływ wczesnych doświadczeń dziecka na kształtowanie się jego tożsamości.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
► Urszula Wach – certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna, członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz członek Dolnośląskiego Koła Naukowego Psychoterapii Psychoanalitycznej. Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywała, pracując w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży, Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Poradni Rodzinnej oraz w gabinecie prywatnym. Uczestniczy w stałej indywidualnej superwizji analitycznej.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
►  Terminy i tematy kolejnych spotkań:
7 czerwca – „Tożsamość ciała” (Dorota Komuda-Augustyn) >>
4 października –  „Tożsamość i problemy współczesnego świata” (Jacek Mądry) >>
6 grudnia – „Trauma a tożsamość – kilka myśli o Marilyn Monroe” (Angelika Wojciechowska-Witek) >>