24-03-2018 (Sobota)
godz. 15:00 - 18:00
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro
Wstęp wolny!

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste oraz Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu we współpracy z zaangażowanymi mieszkańcami miasta zapraszają na pierwsze spotkanie wrocławskiej grupy Zero Waste, której podstawowym celem jest promowanie postawy ekologicznej.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich – zarówno tych obeznanych z ideą Zero Waste i wprowadzających ją w swoje życie, jak i tych, którzy nie słyszeli wcześniej o koncepcji, ale chętnie dowiedzą się więcej. Chcemy dobrze i miło spędzić czas.
 
Gośćmi specjalnymi będą:
 
Aleksandra Niewczas – prezeska Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.
Weronika Wierzbicka – liderka Sekcji Gospodarka Odpadami KN Environmental Team; pracownik i doktorantka w Zakładzie Technologii Odpadów i Remediacji Gruntów Politechniki Wrocławskiej. Propaguje ideę recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym. Wydała szereg artykułów i publikacji nt. odzysku surowców.
Monika Areczuk – dietetyczka. Ukończyła studia na kierunku Dietetyka w MWS im. Józefa Dietla w Krakowie, wciąż podnosi swoje kwalifikacje w CMUJ w Krakowie. Uczestniczyła w licznych szkoleniach, między innymi z zakresu problematyki żywienia dzieci, otyłości, chorób przewodu pokarmowego i suplementów diety. Praktykę zawodową zdobywała w krakowskich szpitalach na oddziałach: pediatrycznym, klinicznym, metabolicznym, opieki paliatywnej. Propaguję zdrowe odżywianie prowadząc warsztaty i wygłaszając wykłady zarówno w Polsce, jak i za granicą.
 
Na spotkaniu możemy się wzajemnie inspirować, uczyć od siebie, dzielić osiągnięciami i pomysłami. Z radością powitamy również przedsiębiorców, wytwórców, właścicieli, którzy prowadzą różnorodne inicjatywy i przedsięwzięcia w duchu Zero Waste. Opowiedzcie nam o tym, czym się zajmujecie i jakie zmiany wprowadzacie w swoich firmach, by przyczynić się do zmniejszenia ilości produkowanych śmieci.

Wydarzyć może się wszystko – spotkanie to znakomita okazja do nawiązywania znajomości, przyjaźni, relacji partnerskich i biznesowych. Serdecznie zachęcamy także do prezentacji swoich osobistych „zero-wastowych” gadżetów. Zobaczmy, jak wspaniali mogą być ludzie, którzy tworzą świat Zero Waste. Czekamy na Was!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Wydarzenie na Facebooku >>