Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
07-02-2018 (Środa)
godz. 16:00 - 17:00
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

W I połowie 2018 roku w ramach spotkań z cyklu „Tradycje wielu kultur” zajmujemy się misterium śmierci oraz obrzędami pogrzebowymi w różnych religiach. Podczas prelekcji słuchacze mogą zapoznać się z nauczaniem i podejściem do takich tematów jak życie, choroba, śmierć.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie. Tym razem wykład będzie poruszał kwestie ostateczne z punktu widzenia Kościoła katolickiego. Ksiądz doktor Lech Nowak – historyk kościoła, pracownik Muzeum, Archiwum i Biblioteki Archidiecezjalnej we Wrocławiu – opowie o nieśmiertelności duszy ludzkiej, piekle i czyśćcu. Zastanowimy się nad sytuacją człowieka ponowoczesności wobec tajemnicy śmierci. Słuchacze będą mieli okazję poszerzyć swoja wiedzę o eschatologii – czyli doktrynie dotyczącej ostatecznego przeznaczenia świata, ludzkości i człowieka oraz o paruzji – czyli ponownym przyjściu Chrystusa i zmartwychwstaniu ciał.


Literatura do tematu >>
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Tradycje wielu kultur” to cykl spotkań poświęcony tradycjom innych narodów oraz zwyczajom panującycm w odmiennych kulturach. Jego głównym celem jest propagowanie różnorodności i równości. Na prelekcje zapraszani są przedstawiciele różnych grup etnicznych i religii, którzy zaznajamiają słuchaczy ze swoimi obyczajami, poglądami czy wierzeniami. Prelegentami są m. in. przedstawiciele cerkwi, wyznawcy islamu czy kościoła ewangelicko-augsburskiego.