03-02-2018 (Sobota)
godz. 09:00 - 15:00
American Corner, II piętro

American Corner oraz Stowarzyszenie Demagog zapraszają uczniów oraz nauczycieli na warsztaty poświęcone skutecznemu weryfikowaniu informacji!

Stowarzyszenie Demagog przy wsparciu finansowym Ambasady USA prowadzi projekt pt. „Akademia Fact-Checkingu, czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami”. Program przewiduje prowadzenie warsztatów dla uczniów i nauczycieli nt. fact-checkingu, czyli sprawdzania faktów. Projekt jest szczególnie ważny ze względu na narastający problem fałszywych informacji pojawiających się w Internecie, który prowadzi do dezinformacji i częstego wprowadzania w błąd czytelników.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
DLA NAUCZYCIELI

3 lutego (sobota) w godz. 9:00-14:00
American Corner Wrocław (Rynek 58)


Podczas warsztatów eksperci podzielą się doświadczeniem i wiedzą na temat zjawiska celowej dezinformacji (fake news) i metody sprawdzania faktów zawartych w wypowiedziach osób publicznych – fact-check, która może być wykorzystywana w pracy z uczniami najbardziej narażonymi na nieprawdziwe informacje pojawiające się w internecie. Szkolenie zakończy się przyznaniem certyfikatu uczestnictwa z logiem Stowarzyszenia Demagog oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Nauczyciele dowiedzą się, na jakie elementy zwracać uwagę przy czytaniu informacji medialnych, aby nie dać się nabrać na fałszywą informację. Poznają również narzędzia, dzięki którym weryfikacja zdjęć, czy filmów w internecie stanie się łatwiejsza. W trakcie zajęć dotyczących wiarygodnych źródeł informacji przedstawione zostaną przykłady źródeł z Polski i Stanów Zjednoczonych, które są rzetelne i godne zaufania. Uczestnicy nauczą się, jak poprawnie skonstruować fact-check, czyli jak sprawdzać fakty.

ZGŁOSZENIA: Poprzez formularz online >>. W przypadku przekroczenia liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

3 lutego (sobota) w godz. 10:00-15:00
American Corner Wrocław (Rynek 58)


Tego samego dnia organizowane są również warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Warsztaty mogą być przeprowadzone dla grupy maksymalnie 30 uczniów. Szkolenie jest bezpłatne.

ZGŁOSZENIA: W celu potwierdzenia udziału uczniów prosimy o kontakt mailowy: . Prosimy o podanie nazwy szkoły, liczby uczniów, ich wieku/klasy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
► Patronami medialnymi wydarzenia są Rzeczpospolita, Cogito, Perspektywy.pl
► Opis projektu na stronie Stowarzyszenia Demagog >>
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -