Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
03-02-2018 (Sobota)
godz. 17:00 - 22:00
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

Loża Fantastyczna zaprasza na LARP „Imperia Europy Fantasy”.

Dawno, dawno temu, kiedy w Europie pełno jeszcze było ras wszelakich, odbyło się spotkanie. A nie było to spotkanie zwyczajne, o nie! Na owo spotkanie zjechali przywódcy wszystkich krain razem ze swoimi dziećmi, doradcami i innymi barwnymi postaciami. Pretekstem do spotkania okazał się rzadki fenomen kosmiczny zwany Kociołkiem Żarłoka. Jako że dla wszystkich ras jest to czas spokoju i zabawy, postanowiono wykorzystać ten fakt i spotkać się, aby omówić wielkie i małe interesy. Wszyscy przywódcy jak jeden mąż obiecali, że nikomu z przybywających na spotkanie nic złego się nie stanie (co dla niektórych okazało się bardzo smutne). Jeśli myślicie jednak, że fakt, iż nikt nie zginie oznacza, że mało się będzie działo, to jesteście w wielkim błędzie.

Jak powszechnie wiadomo, Europa podzielona jest na 8 krain rządzonych przez 8 nacji:

Trolle – zacofane ekonomicznie, ale silne i wytrzymałe.
Magowie – wolny i niezależny lud, niezainteresowany konfliktami ani w ogóle niczym poza swoją magią.
Gnomy – znani wynalazcy, których pomysłowość, ratuje kraj przed wchłonięciem przez któregoś z sąsiadów.
Hobbici – poczciwi rolnicy, uprawiający swoją rzepę i palący fajkowe ziele.
Krasnoludy – twardy lud zajmujący się prawdziwie męskimi zajęciami (w ich mniemaniu), tj. górnictwem i metalurgią.
Elfy – praktycznie monopoliści w kwestii dostaw drewna i przedmiotów z niego stworzonych.
Wampiry – krwiopijcy zajmują się wszystkim, na co pozwala im klimat – tj. głównie polowaniami, handlem futrami i wojną.
Arabowie – ten lud również lubuje się w wojnie, a do tego miłuje handel - głównie tkaninami i przyprawami.

Oprócz tego na sali pojawią się duchy. Ponieważ mogą one powstawać z przedstawicieli wszystkich ras oraz dlatego, że nie mają własnego terytorium, ciężko mówić o strategicznych interesach tego narodu. Czy jednak oznacza to, że nie będą mieć nic do roboty? Czy myślicie, że po śmierci człowiek już niczego nie chce?


Koszt udziału w grze: 15 zł.
Abyś jeszcze lepiej mógł/mogła wczuć się w klimat – zapewniamy fragmenty strojów.

Konwencja LARP-a: Knujna + Gra klimatem. Cele rozpisano dość dokładnie, ale wiele z nich daje opcje dokonania wyboru. Gra może przybrać cechy komedii, aczkolwiek tu dużo zależy od graczy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
FAQ:
Co to jest LARP?
LARP to gra fabularna, której akcja dzieje się w określonym przez twórcę świecie. Każdy gracz wciela się w jedną postać i stara się przez kilka godzin zachowywać tak, jakby był tą postacią. Mówi jak ona, myśli jak ona, dąży do tego, do czego ona by dążyła. Chodzi więc o to, aby poczuć się przez parę godzin jak bohater filmu czy książki. Im lepiej wczujesz się w swoją postać, tym lepiej będziesz się bawić Ty i inni uczestnicy gry.

Jeszcze nigdy nie grałem/grałam w LARP-a. Czy to dla mnie? Czy mogę przyjść?
Tak i tak. Na pewno nie będziesz na sali jedyną osobą, która gra pierwszy raz. Przed grą będzie wprowadzenie, które pomoże Ci zrozumieć, o co w tym chodzi, co można, a czego nie można robić itp. W razie czego znajdą się też ludzie, którzy Ci pomogą, jeśli będziesz mieć pytania/poczujesz się zagubiona/zagubiony. Innymi słowy, gra przeznaczona jest zarówno dla graczy nowych, jak również zaawansowanych.

Jestem biednym studentem, studentką i każde 10 zł jest dla mnie na wagę złota. Czy mogę coś zrobić, żeby nie płacić?
Możesz zapłacić w naturze (nie tak, jak myślisz) – możemy przyjąć w rozliczeniu gry planszowe, fragmenty kostiumów albo jakieś ciekawe przedmioty fabularne (repliki broni, miedziane kielichy, księgi oprawione w skórę itp.) Jeśli chciałbyś w ten sposób opłacić wstęp – napisz, co masz ciekawego – ponegocjujemy.

Kiedy będzie dostępna lista postaci? Jak się je rezerwuje?
Lista pojawi się na profilu w portalu Facebook (link niżej) około 10 stycznia. Zasady rezerwacji „kto pierwszy ten lepszy” – w razie nieopłacenia wstępu w wyznaczonym terminie, rezerwacje będą anulowane.

Podoba mi się pomysł, ale w tym terminie będę zajęty/zajęta. Czy coś da się z tym zrobić?
Możesz obserwować strony organizatorów. Niewykluczone, że po tym LARP-ie pojawi się kolejny (być może w bardziej sprzyjającym Ci terminie).

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Szczegóły i zapisy na profilu FB >>
- - - - - - - - - - - - - - - - - -