Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
31-01-2018 (Środa)
godz. 17:00 - 18:30
American Corner, II piętro

DKKP „Globtrotter” zaprasza na wieczor autorski z udziałem grafika Wojtka Kowalczyka i poety Eligiusza Dymowskiego, twórców tomiku poezji „Pęknięta struna świata”.

W tomiku, stanowiącym z jednej strony dziennik poetycki kapłana-dojrzałego mężczyzny, z drugiej natomiast będącym swego rodzaju powrotem do pełnego prostoty dzieciństwa, na pierwszy plan wysuwają się tematy egzystencjalne: nieuchronność przemijania oraz wiara w Boga. Całość została zilustrowana znakomitymi grafikami, dzięki czemu siła przekazu jest jeszcze większa. Ich reprodukcje zaprezentujemy na wystawie towarzyszącej wydarzeniu – w ciągu komunikacyjnym II piętra.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Więcej o autorach:

Eligiusz Dymowski urodził się 4 lipca 1965 r. w Sannikach na Mazowszu. Franciszkanin, wykładowca teologii pastoralnej, poeta i krytyk literacki. Studiował w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie oraz na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W 2001 r. doktoryzował się w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Zajmuje się pracą dydaktyczną, naukową i literacką. Od 2007 r. członek Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Academia Europaea Sarbieviana, Polskiego Towarzystwa Teologicznego, autor licznych publikacji z zakresu teologii. Debiutował w 1987 r. Jego wiersze były tłumaczone na język włoski, francuski, chorwacki, serbski, macedoński, słoweński, esperanto, angielski i rosyjski. Można je znaleźć w polskich i obcojęzycznych antologiach. Opublikował trzynaście tomików wierszy.

Wojtek Kowalczyk urodził się 1960 r. w Krakowie. W latach 1979-1986 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Po ukończeniu studiów zdecydował, że chce podążać drogą własnej artystycznej działalności. Na przestrzeni 30 lat realizował różne projekty, do których należała m.in. graficzna dokumentacja unikalnych wnętrz Kopalni Soli w Wieliczce, cykl rysunków utrwalających bezpośrednio na płycie stalowej, rysunek prasowy, który uprawiał na łamach „Home & Market”, a potem przez 10 lat tworząc autorskie rysunki do cyklu o tradycjach kulinarnych „Dziennika Polskiego”. Zilustrował dziesiątki tomików poezji, jest autorem szeregu książek albumowych przedstawiających w sposób autorski architekturę Krakowa i okolic. Wystawy jego prac pokazywane były w kraju i zagranicą.