Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
10-01-2018 (Środa)
godz. 16:00 - 17:00
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

W I połowie 2018 roku w ramach spotkań z cyklu „Tradycje wielu kultur” zajmiemy się misterium śmierci oraz obrzędami pogrzebowymi w różnych religiach. Podczas prelekcji zapoznamy słuchaczy z nauczaniem i podejściem do takich tematów jak życie, choroba, śmierć.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy 10 stycznia 2018 r., do sali konferencyjnej, gdzie ojciec Grzegorz Cebulski z Cerkwi Świętych Cyryla i Metodego we Wrocławiu opowie o tajemnicy śmierci. Wspólnie zastanowimy się na tym, co dzieje się z nami po odejściu z tego świata. I chociaż na ten temat powstało wiele teorii i opinii – podczas spotknia skoncentrujemy się na nauce o życiu pozagrobowym, jaką głosi Cerkiew Prawosławna. Nauka ta posiada mocne podstawy, bowiem oparta jest na Piśmie Świętym i wypowiedziach Ojców Świętych, a często także na ich osobistych doświadczeniach.

Prelekcja zostanie urozmaicona projekcją filmu pt. „Człowiek przed Bogiem" metr. Hilariona Alfiejewa.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
„Tradycje wielu kultur” to cykl spotkań poświęcony tradycjom innych narodów oraz zwyczajom panującycm w odmiennych kulturach. Jego głównym celem jest propagowanie różnorodności i równości. Na prelekcje zapraszani są przedstawiciele różnych grup etnicznych i religii, którzy zaznajamiają słuchaczy ze swoimi obyczajami, poglądami czy wierzeniami. Prelegentami są m. in. przedstawiciele cerkwi, wyznawcy islamu czy kościoła ewangelicko-augsburskiego.