PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermany

 

28-06-2022 (Wtorek)
godz. 17:00 - 18:30
DBP, Rynek 58, Sala 35, III piętro
Wstęp tylko z wejściówką (max. 100 osób). Do odbioru w Zapisie Centralnym (w Holu DBP). Każda osoba może otrzymać max. 2 wejściówki.

Dolnośląska Biblioteka Publiczna na wrocławskim Rynku zaprasza na spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim, który właśnie wydał (Wyd. Świat Książki) najnowszą książkę pt. „Chodź ze mną”.
 
O czym jest nowa książka?
Rok 1958. Helena, dwudziestoletnia studentka stomatologii z Gdyni, zakochuje się w sowieckim kapitanie niszczyciela. Kola jest starszy i żonaty. Niemożliwa miłość w Polsce Ludowej zmusza ich do brawurowej ucieczki do Szwecji. Wyruszając w podróż ku szczęściu, nie znają ceny jaką zapłacą za wspólne życie. Czy odnajdą bezpieczną przystań?
 
Rok 2017. Czterdziestotrzyletni Dustin, kucharz i syn Heleny, po raz pierwszy słyszy od matki opowieść o ucieczce i ojcu, którego nigdy nie poznał. Musi się skonfrontować ze swoim pochodzeniem, prawdą o przeszłości Heleny oraz własnym narastającym szaleństwem.
 
Łukasz Orbitowski w swojej najlepszej powieści zagląda w trudny świat relacji rodzinnych i próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wiele z naszych rodziców zostaje w nas samych. „Chodź ze mną” to doskonała analiza wielkich namiętności i tajemnic, które kładą się cieniem na życiu najbliższych.
Kanwą dla opisanych wydarzeń jest między innymi zaczerpnięta z prasy historia tajemniczego obiektu latającego, który spadł do gdyńskiego basenu portowego pod koniec lat pięćdziesiątych. Czy był to odłamek meteorytu, satelita, a może coś innego?
 
Łukasz Orbitowski (ur. 1977)  Dorastał w Krakowie, potem włóczył się po świecie, w wieku dojrzałym wrócił do rodzinnego miasta. Autor powieści Kult i Inna dusza, nagrodzony Zajdlem i Paszportem Polityki. Słucha metalu, podnosi ciężary. Bywa czarnym coachem i bawi ludzi.
 
Spotkanie poprowadzi Łukasz Śmigiel.