PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermany

 

23-05-2022 (Poniedziałek)
godz. 17:00 - 18:00
Sala 35, III piętro, DBP
Wstęp wolny!

Podczas drugiego spotkania z cyklu udamy się w podróż międzykontynentalną, superkontynentalną. Odwiedzimy kilka krajów Europy i Azji, wchodzących w skład różnych kręgów kulturowych. Przyjrzymy się krajobrazom, które od tysiącleci budziły wśród zamieszkujących je cywilizacji mistyczne wyobrażenia. Poznamy piękno i dzikość Rumunii, sielskość i tragizm Karpat Ukrainy i Polski, czystość i zieloność Słowenii. Przemierzymy karykaturalne szczyty Dolomitów i wyniosły kazachski Tien-Szan, aby po chwili zsunąć się do najgłębszej depresji świata - Morza Martwego. Odbędziemy kilkudniowy trekking po jednej z najpiękniejszych pustyń świata - Wadi Rum. Odpoczniemy nieco nad wybrzeżem Atlantyku, pożegnamy dzień na mitycznej egejskiej Atlantydzie - greckiej Santorini, jednej z najpiękniejszych wysp świata. Staniemy na granicy kontynentów w jednej ze stolic, a całości różnorodności dopełni magia Bałkanów.

Będzie to podróż, podczas której poznamy zróżnicowane krajobrazy i kultury, które w dużej mierze ukształtowało otoczenie. Przyjrzymy się zróżnicowanym kulturom, które w obliczu skalistych gór i płynących meandrami rzek są jedynie mikrosekundą w dziejach świata.

Patryk Biegański – fotograf, jeden z najlepszych pejzażystów, podróżnik. Powiązanie tych dwóch pasji daje mu motywację do wyruszania w fotogeniczne i ciekawe kulturowo miejsca. Jego prace wyróżniane są na wielu polskich i zagranicznych portalach, m.in. National Geographic America.