PolskiEnglishFrançais (France)

 
25-11-2021 (Czwartek)
godz. 10:30 - 18:30
Czytelnia, II piętro
Akcja potrwa do 9 grudnia 2021 r.

Sztuka daje nam wytchnienie. Doświadczanie jej wyzwala w odbiorcach najróżniejsze emocje, niektóre dzieła wytwarzają potrzebę kontemplacji, refleksji. Zachwycanie się pięknem malarstwa nie wymaga szczegółowego przygotowania. Rozumienie artysty i jego przekazu może nastręczać trudności. Warto wtedy sięgnąć po książki dotyczące twórcy/twórczyni, epoki czy stylu, w którym tworzył/a.

W dniach 25.11.2021 - 9.12.2021 zapraszamy do Czytelni po wybrane książki dotyczące malarzy polskich. Są to pozycje o poszczególnych polskich artystach i artystkach, między innymi o Stanisławie Ignacym Witkiewiczu, Józefie Czapskim, Hannie Krzetuskiej-Geppert, Tamarze Łempickiej i Marii Jaremie.

W Czytelni, do skorzystania na miejscu, jest szeroki wybór albumów prezentujących twórczość malarzy i malarek, a także książek o poszczególnych epokach i stylach.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

„Pożycz książkę – poznaj temat!” to akcja, w ramach której regularnie z przepastnych regałów magazynu wydobywamy dla Was książki o rozmaitej tematyce i umieszczamy na specjalnej półce w czytelni. Możecie je tam przeglądać i wypożyczać te, które Was zainteresują. Serdecznie zapraszamy!
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -