PolskiEnglishFrançais (France)

 
18-06-2021 (Piątek)
godz. 18:00 - 19:30
sala im. T. Mikulskiego, III piętro

Dolnośląska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Arturem Zygmuntowiczem, promujące jego pierwszy kryminał – „Śmierć na zamku Eichenwald”.
 
Niewielki zamek we wsi Dąbrowa (przed wojną Eichenwald) w Kotlinie Jeleniogórskiej od opuszczenia go przez rosyjskie wojska w 1992 roku przez niemal dekadę popadał w ruinę. Ratunkiem dla budowli okazał się rzutki konserwator zabytków, Mateusz Nowak, który pozyskał zagranicznych sponsorów, gotowych opłacić koszty remontu oraz przekształcenia zamku w muzeum. Na krótko przed planowanym, hucznym otwarciem obiektu, Nowak znajduje w swoim gabinecie zwłoki Sylwii Gądeckiej, współpracującej z nim wykładowczyni historii sztuki, a przy okazji córki prominentnego przedsiębiorcy i byłego polityka. Sprawę zabójstwa dostaje do rozwiązania borykający się z problemami osobistymi komisarz Jakub Brodzki.

 Artur Zygmuntowicz, „Śmierć na zamku Eichenwald”, Ad Rem 2021
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Artur Zygmuntowicz, rocznik 1972. Autor następujących książek: „Ziemia o ludzkiej  twarzy”, „Gruzja dla początkujących”, „Piłeczki w palcach żonglerów” oraz „Białoruś – imperium kontrastów”. Książka o Białorusi wyróżniona została Nagrodą im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego.