Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
UWAGA!
Od 20 marca 2021 r. do odwołania Dolnośląska Biblioteka Publiczna jest zamknięta dla użytkowników. Jednak niektóre usługi, możliwe do przekazania w trybie online, są realizowane. Szczegóły TUTAJ >>.

Budynek „A”, I piętro, pok. 11
tel. 71 33-52-235; e-mail:
Czynna
w poniedziałki, środy, piątki od 10.30 do 16.30,
we wtorki i czwartki od 12.30 do 18.30
. w soboty i niedziele nieczynna.
Kierownik: mgr Joanna Golczyk
Window on Korea to biblioteka stworzona przez Bibliotekę Narodową w Seulu i Dolnośląską Bibliotekę Publiczną jako miejsce otwarte dla Koreańczyków, którzy mieszkają i pracują we Wrocławiu i okolicach oraz dla Dolnoślązaków zainteresowanych językiem i kulturą koreańską.

Posiada największy w Polsce zbiór książek w języku koreańskim (kilka tysięcy), które przekazała w darze Biblioteka Narodowa w Seulu. Reprezentują one wszystkie rodzaje piśmiennictwa. Ponadto znajdują się w nim publikacje w innych językach poświęcone Korei i kulturom azjatyckim  – głównie w językach angielskim i polskim.


W związku z epidemią koronawirusa obowiązują ogólne zasady zachowania bezpieczeństwa w pomieszczeniach (maseczki, dezynfekowanie dłoni, dystans) oraz limit maksymalnie 4 osób przebywających jednocześnie w Bibliotece Koreańskiej. Stanowiska komputerowe są wyłączone z użytkowania.