Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
Uwaga! Od 7 listopada 2020 Dolnośląska Biblioteka Publiczna jest zamknięta do odwołania. Szczegóły TUTAJ >>.


Budynek „A”, II piętro, pok. 21
tel. 0-71 33-52-215; e-mail:
Czynny
w poniedziałki, środy, piątki od 10.30 do 16.30,
we wtorki i czwartki od 12.30 do 18.30
. w soboty i niedziele nieczynny.
Kierownik działu: Ewa Bednarkiewicz

 
Amerykańskie Centrum Informacji i Kultury „American Corner”, bo tak brzmi pełna nazwa tego ośrodka, jest prowadzone przez DBP we współpracy z Sekcją do Spraw Prasy i Kultury Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Centrum zapewnia szeroki dostęp do katalogów elektronicznych ((eLibrary USA). Dzięki stałym kontaktom z Amerykańskim Centrum Informacji w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie umożliwia także dostęp do bardziej pogłębionej lub specjalistycznej informacji dotyczącej historii i współczesności USA.

Na miejscu czytelnicy mogą korzystać z wypożyczalni, aneksu do pracy studyjnej, z części klubowej z pełnym dostępem do czasopism, albumów, przewodników, druków ulotnych i reklamowych, z siedmiu multimedialnych stanowisk komputerowych, a także sprzętu do odtwarzania materiałów audiowizualnych.


W związku z epidemią koronawirusa obowiązują ogólne zasady zachowania bezpieczeństwa w pomieszczeniach (maseczki, dezynfekowanie dłoni, dystans) oraz limit maksymalnie 4 osób przebywających jednocześnie w American Corner. Stanowiska komputerowe są wyłączone z użytkowania.
Uwaga! W czasie prowadzonych w dziale warsztatów dostęp do półek i możliwość zwrotu/wypożyczenia materiałów mogą być ograniczone. Terminy planowanych zajęć można sprawdzić w kalendarzu.