Budynek A, Rynek 58, I piętro, pok. 11

tel. 71 335 22 35,  e-mail:

Czynna w poniedziałki, środy, piątki: 10:30 - 15:30
we wtorki i czwartki: 10:30 - 18:30

wszystkie soboty: nieczynne

kierowniczka: mgr Joanna Golczyk

Biblioteka Niemiecka, prowadzona we współpracy z Goethe-Institut w Krakowie, przeznaczona jest dla wszystkich osób mówiących po niemiecku i uczących się tego języka ? studentów germanistyki, uczniów wszystkich typów szkół, nauczycieli, lektorów języka niemieckiego oraz wszystkich zainteresowanych kulturą Niemiec.

W księgozbiorze znajduje się najnowsza niemieckojęzyczna literatura piękna (klasyka, literatura współczesna, książki dla dzieci i młodzieży), leksykony, słowniki, encyklopedie, stanowiące księgozbiór podręczny oraz aktualna literatura popularnonaukowa, obejmująca wybrane dziedziny wiedzy, takie jak: historia ogólna (w języku niemieckim), historia Niemiec, historia literatury niemieckojęzycznej, teoria literatury, językoznawstwo, socjologia i nauki społeczne, sztuka (malarstwo, architektura, film, teatr, muzyka).

Ważny składnik zasobu biblioteki stanowią czasopisma prenumeratą objęte są tygodniki Der Spiegel, Die Zeit, Wirtschaftswoche oraz miesięczniki i magazyny: Cicero, Psychologie Heute oraz Kulturaustausch.

W Bibliotece Niemieckiej znajdują się również filmy fabularne i popularnonaukowe, audiobooki oraz nagrania muzyczne. Odrębną część Biblioteki Niemieckiej stanowi Medioteka Języka Niemieckiego z materiałami do nauki i nauczania języka niemieckiego.

SZKOLENIA ONLINE:
Zabawy na lekcjach języka niemieckiego >>
Teatr improwizacyjny na lekcjach języka niemieckiego >>