PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

Dzięki współpracy naszego partnera Alliance Française Wrocław z La Villette - Centrum Nauki i Przemysłu w Paryżu w końcu dotarło do nas Micro-Folie Muzeum Cyfrowe! Przez 3 miesiące będzie dostępne w naszej Biblioteka Romańska we Wrocławiu pod pieczą nowego kierownika tego działu Kazimierza Galika (na zdjęciu).
 
Czym jest Muzeum Cyfrowe? Zbiorem kilku tysięcy arcydzieł z krajowych i międzynarodowych instytucji i muzeów, zdygitalizowanych w bardzo wysokiej rozdzielczości. Sztuki piękne, architektura, osiągnięcia naukowe, spektakle i występy na żywo... Ta wirtualna galeria inspiruje i budzi ciekawość zwiedzających, jest skierowana do wszystkich odbiorców - również tych, którzy ze sztuką są na bakier - i stanowi narzędzie edukacji artystycznej i kulturalnej.
 
Projekt Micro-Folie jest owocem współpracy z 12 założycielskimi narodowymi, francuskimi instytucjami kultury : Centrum Pompidou, Pałac w Wersalu, Cité de la Musique - Filharmonia w Paryżu, Festiwal w Avignon, Instytut Świata Arabskiego, Muzeum Luwr, Muzeum Narodowe Picasso-Paris, Muzeum Orsay, Muzeum Quai Branly-Jacques Chirac, Opera Narodowa w Paryżu, Grand Palais i Universcience. Francuskie Ministerstwo Kultury powierzyło La Villette misję realizacji projektu Micro-Folie we Francji oraz za granicą poprzez sieć Instytutów Francuskich i Alliances Françaises.
 
Zabierzemy Was na wirtualną wycieczkę po galerii z arcydziełami kultury światowej. Po zwiedzaniu czeka na Was interaktywna zabawa na tabletach z wybranymi przez Was dziełami sztuki. Dzięki interaktywnym zadaniom poznacie i zapamiętacie na pewno lepiej wybrany obraz czy też rzeźbę. Mamy nadzieję, że to doświadczenie da Wam ochotę na obcowanie ze sztuką w przyszłości, w różnych postaciach i wymiarach.
 
Przed udostępnieniem Micro-Folie szerokiej publiczności - zespół obsługujący czekają jeszcze specjalistyczne szkolenia ze strony pracowników La Vilette. Bądźcie czujni, będziemy informować na bieżąco o interaktywnych wystawach w naszych progach!