PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

American Corners (Amerykańskie Centra Informacji i Kultury) to wspólne przedsięwzięcia prowadzone przez sekcje Public Affairs (sekcje ds. publicznych) w ambasadach USA a instytucje w krajach gospodarzy (najczęściej są to biblioteki publiczne). American Corners zapewniają  bezpłatny dostęp do aktualnych i wiarygodnych informacji nt. USA poprzez udostępnianie zbiorów książkowych warsztaty i wykłady. W ścisłej współpracy z ambasadą organizują również szereg wydarzeń, takich jak publiczne prelekcje i wykłady, pokazy filmów, zajęcia warsztatowe, spotkania i wystawy. W American Corner Wrocław zajmujemy się: edukacją dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych na temat USA, w szczególności w zakresie amerykańskiej historii, położenia geograficznego, języka i kultury, rozwijaniem zainteresowań, propagowaniem postaw badawczych i chęci nauki poprzez wykorzystywanie różnych źródeł i materiałów.

We wrześniu  zapraszamy do nas na warsztaty dla dzieci i młodzieży:

• Discover USA ,
  • Hawaje rajskie wyspy,
  • What do you know about English-speaking countries?,
  • MAKER SPACE – „Tinker&Invent”,
  • Lekcje biblioteczne ; Education USA.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach można znaleźć na naszej stronie.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy:

tel. 71 3352215,

Istnieje możliwość ustalenia innego terminu.