Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk

Budynek „A”, II piętro, pok. 24
tel. 71 33-52-253; e-mail:  
Czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10.30 do 18.30,
a w środy i soboty od 10.30 do 15.30.
Kierownik: mgr Alicja Leszczyńska

Zaletą Czytelni jest udostępnianie w jednym pomieszczeniu i książek, i czasopism. Na miejscu znajduje się 5.500 książek i 350 tytułów czasopism bieżących! W magazynach zgromadzono jeszcze ponad 100.000 książek i 1100 tytułów czasopism. Roczniki archiwalne – ponad 22.000 voluminów – są dostępne po złożeniu rewersu u bibliotekarza dyżurującego w Czytelni.

W księgozbiorze dominuje literatura naukowa i popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy, encyklopedie, słowniki, publikacje z zakresu ustawodawstwa, informatory administracyjne i gospodarcze, wydawnictwa albumowe, liczne przewodniki turystyczne i mapy oraz zbiór poświęcony Unii Europejskiej.

Książki z magazynu, po ich uprzednim zamówieniu, można wypożyczyć do domu.

W Czytelni można skorzystać z: komputerowych baz katalogowych, zasobów biblioteki cyfrowej Cyfrowy Dolny Śląsk, Repozytorium Cyfrowego DBP oraz darmowego wi-fi na własnych urządzeniach mobilnych.

Zasady wypożyczeń określa Regulamin korzystania ze zbiorów i usług Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu z dnia 19 stycznia 2015 r.