Wydawnictwa przygotowały bezpłatne materiały edukacyjne (np. książki, kolorowanki) dla dzieci w języku ukraińskim. Zapraszamy do skorzystania z tych zasobów i do rozsyłania wśrod ukraińskich znajomych!

mamoki UA

Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało na stronie internetowej zakładkę z materiałami edukacyjnymi np. kolorowanki do pobrania i wydrukowania:

prygody kraplynky 34711281 237x379

Książki elektroniczne dla dzieci po ukraińsku od KNIGO GO (różne formaty, można m.in. zapisać książki jako rtf na komputerze) - trzeba kliknąć "???????" - "pobieranie".

ebook

Ukraińskie wydawnictwo Stary Lew udostępniło bezpłatnie 6 e-booków dla dzieci.
Uwaga! tutaj wymagana jest rejestracja i m.in. podanie numeru telefonu, na który przychodzi kod umożliwiający zalogowanie się i pobranie ebooków: