PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

W ofercie Czytelni pojawiło się kilka nowych tytułów czasopism, poniżej prezentujemy ich krótkie opisy. Zachęcamy do zapoznania się z nimi oraz do odwiedzenia Czytelni i zajrzenia na nasze półki z prasą.

ww

Czasopismo wydawane przez Polski Związek Wędkarski (PZW) ukazujące się od 1936 r. Czasopismo prezentuje m.in. wiadomości PZW, objaśnia tajemnice udanych połowów, pokazuje rekordowe ryby, opisuje sprzęt i nowości na rynku. Na łamach miesięcznika znalazło się też miejsce na listy od czytelników i porady prawnicze.? Dla miłośników łamigłówek przygotowano krzyżówkę z nagrodą?


4 katy

Miesięcznik wnętrzarski znany od 1991 r., z odmienną interpretacją tytułu - Jak dobrze urządzić Cztery Kąty. Na jego łamach można znaleźć porady dotyczące wykończenia i dekoracji pomieszczeń, aktualne trendy i wiele inspiracji oraz pomysłów np. na przechowywanie, które można zastosować we własnym mieszkaniu lub domu. Czytając strony magazynu można dowiedzieć się jak wybrać ogrzewanie, armaturę, dywany, a nawet rośliny. W numerze 1-2(2022) zaprezentowano mieszkanie Agaty Młynarskiej.?


netfilm

Dwumiesięcznik wydawnictwa Bauer ukazujący się od 4 lat. Skierowany jest do użytkowników platform VOD takich jak: Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, Apple TV+. Na jego łamach umieszcza się: zapowiedzi premier na kolejne dwa miesiące - krótkie opisy; dłuższe recenzje i oceny wybranych produkcji; krótkie polecenia ciekawych filmów i seriali; historie aktorów oraz gadżety i nowe technologie związane z umileniem lub udoskonaleniem oglądania ulubionych produkcji.?? // Czasopismo ma swój udział w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia, gdzie przyznawana jest Nagroda Magazynu NETFILM.??


claudia

Miesięcznik dla nowoczesnych, ciekawych świata kobiet ukazujący się na rynku dzięki wydawnictwu Burda Media. Ma charakter poradnikowy, swoją tematyką obejmuje modę, kulturę, urodę, zdrowie, wnętrzarstwo. Czasopismo porusza również problemy życia codziennego oraz tematykę, która wpisuje się w realia dzisiejszego świata. To magazyn oferujący ciekawą i inspirującą lekturę, zaprezentowaną w elegancki sposób.?


dobre rady

Czasopismo poradnikowe dla kobiet 40+. W każdym numerze znajdują się rady dotyczące urody, mody, zdrowia, kuchni czy urządzania wnętrza, które z pewnością sprawdzą się w codziennym życiu wielu kobiet. W magazynie odnaleźć można zestawienia nowości na rynku, m.in. kosmetyków, żywności czy sprzętu. Zaletami czasopisma są kompetentne i rzetelne teksty, bogactwo poruszanych tematów oraz przystępna forma.?


vege

Magazyn wydawany przez Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt ? Viva!. To propozycja dla osób świadomych i wymagających, która prezentuje pozytywny oraz zdrowy sposób patrzenia na świat. Czasopismo jest poświęcone nie tylko żywieniu i kulinariom, ale również pokazuje podstawy nowoczesnego stylu życia, który oparty jest na światopoglądzie weganizmu. Znaleźć można tutaj również przydatne porady i artykuły poświęcone autorytetom w tym zakresie.?

Dagmara Bojko
Ewa Długosz