PolskiEnglishFrançais (France)

 

Ponad 150 tytułów w postaci płyt MP3 trafiło w ostatnim czasie do Działu Audiobooków. Poniżej prezentujemy 10 nowości zakupionych w listopadzie 2021. Informacja o pozostałych nowościach znajduje się na stronie www.dzb.pl. Życzymy przyjemnego słuchania!

21godzin

21 godzin do sukcesu
Zbigniew Królicki
Czyta: Konrad Biel
Storybox.pl, 2021

Niezależnie od tego na jakim etapie życia jesteśmy, w jakim wieku, miejscu i kraju – do końca życia jesteśmy skazani na siebie. Warto zadbać abyśmy mieli dobre towarzystwo. Jeżeli z książki, kursu, wysłuchanej płyty motywacyjnej zapamiętamy jedno zdanie, ale to najważniejsze dla nas – to warto było. Czasami to jedno zdanie może zmienić wszystko dookoła, wytrącić z marazmu, spowodować, że zaczniemy po prostu żyć. Czasami godzina poświęcona na zdobycie wiedzy może zaoszczędzić miesięcy zbędnego trudu i lat rozczarowań. (z noty wydawcy)


epidemia

► Epidemia smartfonów
Manfred Spitzer
Czyta: Jacek Dragun
Wydawnictwo Dobra Literatura i Storybox.pl, 2021

W ciągu minionej dekady smartfony podbijały świat w oszałamiającym tempie, zmieniając codzienność użytkowników w stopniu, w jakim nie udało się to dotąd żadnej technicznej nowince. Towarzyszą nam od rana do wieczora, w pracy i w życiu prywatnym. Wyglada na to, że nie potrafimy się bez nich obyć. Wielu ludzi dostrzega pozytywne strony korzystania z tych urządzeń, nieliczni zastanawiają się nad ich negatywnym wpływem na nasze myślenie, odczuwanie i działanie, a także na zdrowie. Czy mamy powody do obaw? Najwyższy czas przyjrzeć się faktom. (z noty wydawcy)

hazardzisci

Hazardziści. Gra o życie
Beata Biały
Czyta: Katarzyna Tatarak
Biblioteka Akustyczna i Storybox.pl, 2021

Wstrząsająca historia o nałogu, który rujnuje życia całych rodzin. Kiedyś ktoś powiedział: jeżeli raz wejdziesz do kasyna, na pewno tam wrócisz. Nieważne czy następnego dnia, czy za rok. To miejsce uzależnia. Hazard jest jak kula śnieżna, która spadając, wywołuje lawinę. Hazardzista nawet nie wie kiedy przegrywa dom, samochód, miłość, rodzinę, godność i wciąż żyje iluzją, że pewnego dnia los się odmieni. Zbiór przejmujących historii uzależnionych od hazardu mężczyzn, kobiet i dzieci, a także ich rodzin; zwierzenia krupierów, rozmowy ze znawcami gamingowego biznesu, a także z ekspertami – psychiatrami i terapeutami, zajmującymi się leczeniem uzależnień od hazardu. (z noty wydawcy)

instastory

Instastory
Iva Hadj Moussa
Czyta: Mirella Rogoza-Biel
Wydawnictwo Stara Szkoła i Heraclon International (Storybox.pl), 2021

Oto Sandra: piękna początkująca instagramowa influencerka, redaktorka czasopisma life stylowego i dziewczyna Mirka, uroczego nieudacznika. Sandra marzy o łatwym i przyjemnym życiu w świetle instagramowych reflektorów. Tylko jak je osiągnąć? Kiedy pewnego dnia poznaje słynnego kompozytora, w jej głowie rodzi się pomysł na szybki sukces. (z noty wydawcy)

koniec

Koniec pieniądza papierowego. Bezbłędnie
przewidziane następstwa historycznej przemiany
Roland Baader
Czyta: Maciej Więckowski
Wydawnictwo Aleksandria, 2021

Podstawowe zasady gospodarcze nie są dla Ciebie oczywiste i niespecjalnie cię interesują, ale jednocześnie czujesz się zaniepokojony zachodzącymi w świecie przemianami? // Książka jest syntezą wiedzy i doświadczeń autora na temat dobrze prosperującej gospodarki wolnorynkowej i uporządkuje Twoja wiedzę dotyczącą ekonomii oraz funkcjonowania państwa. (z noty wydawcy)

opowiesc

Opowieść o początku. Wielka
historia wszystkiego
David Christian
Czyta: Michał Drumowski
Wydawnictwo Zysk i S-ka, Storybox.pl, 2021

Urzekająca historia wszechświata – od zarania dziejów po odległe krańce przyszłości autor tworzy niezwykle ekscytujące podejście do zrozumienia tego, gdzie już byliśmy, w jakim miejscu jesteśmy i dokąd zmierzamy; zabiera czytelników w szaloną podróż przez całe 13,8 miliarda lat, które każe nam uznać za „historię”. Koncentrując się na definiowaniu określonych progów, wyraźnych trendów i głębokich kwestii dotyczących naszego pochodzenia, rzuca światło na ukryte wątki, które wiążą to wszystko w jedną całość – począwszy od powstania naszej planety poprzez narodziny rolnictwa po ewentualną wojnę nuklearną i nie tylko... (z noty wydawcy)

praca

► Praca. Historia tego, jak spędzamy
swój czas
James Suzman
Czyta: Jacek Dragun
Wydawnictwo Zysk i S-ka, Storybox.pl, 2021

Praca określa kim jesteśmy, nasz status w społeczeństwie oraz to, gdzie i z kim spędzamy większość czasu. Odgrywa ważną rolę w kształtowaniu naszej tożsamości i systemu wartości. Ale czy jesteśmy zaprogramowani, by pracować tak dużo i ciężko? Czy nasi przodkowie z epoki kamienia również żyli, żeby pracować i pracowali, żeby żyć? Jak wyglądałby świat, w którym praca odgrywa o wiele mniej ważną rolę? (z noty wydawcy)

rodzicielski

► Rodzicielski maraton
Michael Schulte – Markwort
Czyta: Jacek Dragun
Wydawnictwo Dobra Literatura i Storybox.pl, 2021

Rodzina jest wyzwaniem. Życie rodzinne obrosło w mnóstwo mitów, które wpędzają rodziców w niepewność w równym stopniu co burzliwe dyskusje wokół tematu wychowywania dzieci. Po 30 latach pracy psychiatra dzieci i młodzieży profesor Michael Schulte – Markwort obiera inny kurs i radzi: tym, co się l8iczy, jest odwaga uświadomienia sobie własnej postawy. Wtedy możliwe stają się nawiązanie relacji – rodzic – dziecko oraz komunikacja z dzieckiem uwzględniająca jego potrzeby i zdolności. Nie bez znaczenia jest także kwestia samodzielności rodziców, którzy nie powinni się tak przejmować tym, co mówią inni. Każda rodzina może osiągnąć szczęście po swojemu. (z noty wydawcy)

wiek

Wiek kapitalizmu inwigilacji. Walka o przyszłość
ludzkości na nowej granicy władzy
Shoshana Zuboff
Czyta: Elżbieta Kijowska
Wydawnictwo Zysk i S-ka, Storybox.pl, 2021

Gra toczy się o wysoka stawkę. Dążenia potężnych korporacji do przewidywania i kontrolowania naszych zachowań są prawdziwym wyzwaniem dla ludzkości. Pasożytnicza logika ekonomiczna, w której wytwarzanie towarów i usług jest podporządkowane globalnej architekturze modyfikacji behawioralnych, może zmienić ludzką naturę w XXI wieku tak samo, jak przemysłowy kapitalizm zniekształcił naturalne środowisko w XIX i XX wieku. Autorka pokazuje, jak patronująca tym procesom Dolina Krzemowa wpływa na każdy sektor światowej gospodarki. Wskazuje, że prawdziwe zagrożenie dla naszego społeczeństwa płynie już nie ze strony totalitarnych państw, lecz globalnych korporacji, powszechnie inwigilujących nasze zachowania i kuszących obietnicami maksymalnego zysku kosztem demokracji, wolności i ostatecznie – naszej przyszłości. (z noty wydawcy)

wypalone

Wypalone dzieci
Michael Schulte- Markwort
Czyta: Andrzej Pinkowski
Wydawnictwo Dobra Literatura - Grupa Wydawnicza
Literatura Inspiruje oraz Storybox.pl, 2021

Dzieci niemal całkowicie poddają się dyktatowi społeczeństwa, w którym liczy się tylko sukces i ponoszą tego bolesne konsekwencje. Presja wywierana na nie jest nie do wytrzymania. Muszą mieć perfekcyjną stylizację na występ w klasie, idealne oceny, a po lekcjach i dodatkowej godzinie języka obcego biegną na trening i naukę gry na pianinie. Książka porusza temat wypalenia zawodowego u najmłodszej grupy ludzi czyli dzieci. Dokładanie obowiązków ponad siły przypomina kierat i nie jest przyjemnością a zbyt duże oczekiwania powodują u wykonawcy niechęć i brak motywacji do działań. Te dzieci, które bez szemrania wykonują wszystko, czego się od nich wymaga, nie wyrosną na ludzi krytycznych, mających możliwość kształtowania świata. (z noty wydawcy)