PolskiEnglishFrançais (France)

 

Trzydzieści nowych książek z serii „DUŻE LITERY” trafiło pod koniec września do Działu Książki Mówionej. Lista tytułów znajduje się w katalogu DBP >>

Zapraszamy do odwiedzenia Działu!

► Max Czornyj

CÓRKA NAZISTY

Wydawnictwo FILIA 2020

 

okładka książki

 

Przejmująca powieść o przeszłości, która nie pozwala zapomnieć o strasznych czasach II wojny światowej i o miłości na przekór wszystkiemu. O dzieciach, które nie powinny odpowiadać za winy swoich rodziców i o odkupieniu, które przynosi dopiero zmierzenie się z prawdą. Czasem, by na nowo odnaleźć spokój i miłość, trzeba przejść przez piekło.

Jedna z czterech książek Maxa Czornego, które niedawno trafiły do zbiorów Oddziału Książki Mówionej.

Więcej książek TUTAJ >>

► Roma J. Fiszer

KURS NA MIŁOŚĆ

Wydawnictwo Kobiece 2020

 

okładka książki

 

Warto dać sobie jeszcze jedną szansę, zamiast pochopnie zejść z drogi miłości.

Wojciech i Joanna, oboje po nieudanych związkach, spotykają się przypadkowo w gdyńskiej marinie. Decydują się na odbycie wspólnego, półrocznego rejsu. Gdy w dalekich portach i na morzu odkrywają swoje pasje i charaktery – ich wzajemna ekscytacja rośnie. Los jednak sprawi, że podróż jachtem dla Joanny potrwa tylko miesiąc. A kiedy nastąpi rozłąka, żadne z nich nie będzie miało wątpliwości, co ich łączy. Zanim jednak to sobie uzmysłowią i wyznają, ich relacje będą się zmieniać jak w kalejdoskopie.

► Martine Madden

ANHUSZ

Wydawnictwo Kobiece 2020

 

okładka książki

 

Imperium Osmańskie, 1915 rok. W małej wiosce u wybrzeża Morza Czarnego młoda dziewczyna Anhusz tańczy beztrosko na ślubie przyjaciela, marząc o życiu poza granicami ormiańskiej prowincji. Na przekór tradycji wdaje się w niebezpieczny romans z tureckim oficerem Dżahanem. Wybucha I wojna światowa, a naród ormiański staje się śmiertelnym wrogiem Turków. Zakochani znajdują się w fatalnym położeniu, rozdarci pomiędzy miłością i przywiązaniem do własnego narodu.

Madden sprawnie maluje realia niesprawiedliwego systemu ale zamiast pędzla używa jasnego przekazu. Książkę wyróżnia ujmujący opis lokalnej kultury, krajobrazów, architektury i języka. To bez wątpienia wartościowa lektura – pisze The Irish Times.

► Anna Pilip

GRUZIŃSKIE WINO

Wydawnictwo LIRA 2020

 

okładka książki

 

Kiedy Anna, trzydziestoletnia rozwódka, niespodziewanie dostaje propozycję wyjazdu służbowego do Tbilisi, w pierwszej chwili ma ochotę odmówić. Gruzja była dotychczas jej azylem, pachnącą kolendrą odskocznią od codzienności, a nie miejscem na biznesowe rauty.

Wyjazd okazuje się jednak przełomowy. Sceneria gruzińskiego krajobrazu na tle dramatycznej historii tego kraju to mieszanka wybuchowa. Czy przyniesie bohaterce szczęście?

► Tasmina Perry

DOM NAD JEZIOREM

Wydawnictwo Kobiece 2020

 

okładka książki

 

Rok 1994. W Savannah jest piękne lato, które niesie ciepłą bryzę i zapach różaneczników. Młody student Jim spędza wakacje z rodzicami. Ten z pozoru nudny wyjazd odmienia jego życie. Wkrótce poznaje Jennifer Wyatt, córkę właściciela tajemniczej plantacji. Zakochują się w sobie, ale wspólne marzenia i plany niszczy tragedia.

Rok 2008. Jim jest potentatem w branży hotelarskiej i od pamiętnego lata nie wracał do miejsca, w którym spotkał swoją pierwszą miłość. Teraz musi odbyć służbową podróż, bo zamierza kupić dom nad jeziorem, w którym kiedyś mieszkała rodzina Jennifer. Kiedy spotyka się ze swoją dawną ukochaną, uświadamia sobie, że jego serce nigdy nie przestało jej kochać.

► Sara Sheridan

NA GWIAŹDZISTYCH MORZACH

 Wydawnictwo Kobiece 2020

okładka książki

 

Ceniona pisarka Maria Graham musi dostać się z ogarniętej wojną domową Brazylii do Londynu, aby dostarczyć wydawcy rękopis najnowszej książki. To trudne zadanie dla samotnej wdowy, która podlega XIX-wiecznym konwenansom. Wkrótce kobieta przystaje na propozycję wspólnego rejsu z przebiegłym przemytnikiem Hendersonem…

► Marta Alicja Trzeciak

DWADZIEŚCIA SIEDEM SNÓW

Wydawnictwo Kobiece 2020

 

okładka książki

 

Oniryczna opowieść w której nic nie jest takie, jakim się wydaje…

Do maleńkiej wsi, malowniczo położonej u stóp roztaczającego klimatyczną aurę wzgórza, przyjeżdża młoda pisarka, która planuje rozpocząć pracę nad swoją powieścią. Wynajmuje pokój u tajemniczej kobiety, zwanej przez miejscowych Szarą. Już pierwsze chwile pobytu u gospodyni pokazują dobitnie, że zarówno dom, jak i cała wieś kryją w sobie wiele sekretów…

Magdalena Witkiewicz

JESZCZE SIĘ KIEDYŚ SPOTKAMY

FILIA 2019

 

okładka książki

 

Adela, Franciszek, Janek, Rachela, Joachim i Sabina mieli wielkie plany i marzenia. Przeżyli pierwsze miłości i prawdziwe przyjaźnie. Nie było ważne, że ktoś ma nazwisko żydowskie, niemieckie czy polskie. Po prostu byli przyjaciółmi. Wojna zmieniła wszystko…

Wiele lat później, wnuczka Adeli poznaje historię swojej babci i jej przyjaciół. Historię, która zmienia ją na zawsze. Zaczyna wierzyć, że czasem życie trzeba brać po prostu takie, jakim jest. Nie można dopowiadać sobie czegoś co nie istnieje.

► Barbara Wysoczańska

NARZECZONA NAZISTY

Wydawnictwo FILIA 2021

Czym była miłość w obliczu gigantycznej nienawiści, śmierci i poniżenia? Czy miała prawo się z niej cieszyć, podczas gdy tylu straciło życie?

 

okładka książki


Jest koniec sierpnia 1938 roku. Polka Hania Wolińska, na co dzień studentka germanistyki, jest damą do towarzystwa zamożnej niemieckiej hrabiny. Poznaje wnuka jej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richter. W młodych rodzi się wzajemna fascynacja. W rodzinnej posiadłości von Richterów w Monachium, Polka naocznie styka się z hitlerowskim fanatyzmem, który ogarnia całe Niemcy. Na tle rosnącego w siłę nazizmu i niechybnej wojny w Europie, Hania i Johann zakochują się w sobie. Dziewczyna wkracza na niemiecki salony jako narzeczona hrabiego i poznaje najwyższych rangą przywódców III Rzeszy. Równocześnie zostaje zwerbowana przez polskie władze do przekazywania tajnych planów Hitlera dotyczących Polski i Europy…

► Praca zbiorowa

ZAKOCHANE ZAKOPANE LATEM

Wydawnictwo Filia 2021

 

okładka książki

 

Po „CICHEJ 5”, „SIEDMIU ŻYCZENIACH’, „KSIĘGARENCE PRZY ULICY WIŚNIOWEJ’, „ZAKOCHANYM ZAKOPANEM”, „MIŁOŚCI Z WIDOKIM NA ŚNIEŻKĘ” i „ZAKOCHANYM ŚWIĘTYM MIKOŁAJU” przyszedł czas na „ZAKOCHANE ZAKOPANE LATEM”. Jest to siedem opowiadań takich autorów jak: Agnieszka Lingas- Łoniewska, Dorota Milli, Katarzyna Misiołek, Agnieszka Olejnik, Alek Rogoziński, Magda Stachula czy Magdalena Witkiewicz. Autorzy opowiadają siedem letnich historii o miłości w Zakopanem, bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam!