PolskiEnglishFrançais (France)

 
Drodzy Czytelnicy!
 
Od 1 września 2021 r. obowiązuje w naszej Bibliotece nowy regulamin. Pod linkiem umieszczonym poniżej znajdziecie Państwo jego pełny tekst. Pragniemy zwrócić uwagę na dwie zmiany istotne z punktu widzenia czytelnika.
Pierwsza, którą już sygnalizowaliśmy, to sprawa blokady konta bibliotecznego z powodu zadłużenia czytelnika wobec Biblioteki. W regulaminie brzmi to tak:

Każde zobowiązanie finansowe na koncie czytelnika, bez względu na jego wartość, powoduje natychmiastową blokadę konta i dostępu do wszystkich usług bibliotecznych”.

I dalej:

„Odblokowanie konta następuje po uregulowaniu wszystkich zobowiązań wobec Biblioteki. Wtedy użytkownik może ponownie korzystać z usług bibliotecznych”.
Druga zmiana dotyczy terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów. W poprzednim regulaminie obowiązywał dwumiesięczny termin zwrotu (ze względu na pandemię). Od 1 września 2021 r. wypożyczone zbiory biblioteczne trzeba oddać po upływie miesiąca. Termin miesięczny dotyczy jednak tylko książek, audiobooków, nut itp. Bo Płyty CD, DVD, DVD Blu Ray oraz edycje elektroniczne typu Playway będzie można wypożyczyć najwyżej na na tydzień.
Warto też chyba podkreślić, że w nowym regulaminie zostały utrzymane wprowadzone w okresie pandemicznym zwiększone limity wypożyczeń. Oto odpowiedni cytat:

„W każdym dziale Biblioteki można wypożyczyć 10 egzemplarzy zbiorów, przy czym całkowita liczba wypożyczeń nie może przekroczyć 30 egzemplarzy”.
Oto link do nowego regulaminu, który zacznie obowiązywac od 1 września:

REGULAMIN KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW I USŁUG DBP >>
Przypominamy, że w Bibliotece nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką, dezynfekowanie rąk oraz zachowywanie dystansu.