PolskiEnglishFrançais (France)

 

Wszystkie prezentowane niżej audiobooki można wypożyczyć w Oddziale Książki Mówionej (sprawdź TUTAJ >>).

Upadek gigantów
Ken Follett
Warszawa : Wydawnictwo Albatros : Audioteka, 2020

Superprodukcja z udziałem ponad 120 świetnych głosów. // Pięć rodzin mieszkających na dwóch kontynentach. Walijska osada górnicza, salony Londynu i Waszyngtonu, robotnicze kwatery carskiego Petersburga… A także okopy Wielkiej Wojny, gabinety Wersalu, gdzie rozstrzygnęły się jej losy; i ogarnięty rewolucją Petersburg…„Upadek gigantów” rozpoczyna się w w 1911 roku, w dniu koronacji Jerzego V, a kończy w latach 20., w świecie zupełnie innym niż ten, któremu położyła kres I wojna światowa. (z noty wydawcy)


Rzeki płyną, jak chcą
Ałbena Grabowska
Poznań : Rebis, 2021
Czyta: Marta Markowicz

Trzy siostry, których życie skomplikowały wojna i miłość. // Panny Terechowiczówny przed wojną jeździły z rodzicami do wód, mieszkały w wytwornym pensjonacie, a matka pilnowała, by parasolkami chroniły delikatną cerę przed słońcem. Rok 1914 wywrócił życie sióstr, podobnie jak miliony ludzi w Europie, do góry nogami. Ojciec poszedł na front, a majątek bez jego opieki szybko zaczął podupadać… (z noty wydawcy)


Po cudze pieniądze
Hanna Cygler
[Piaseczno] : Heraclon International - Storybox.pl, [2021]
Czyta: Donata Cieślik

Co mają ze sobą wspólnego zabójstwo w Nowym Jorku i skandal obyczajowy w niemieckiej armii? Rodzina Szuszkinów po przymusowym wyjeździe z kraju próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości Stanów Zjednoczonych końca drugiej rewolucji przemysłowej. Maksymilian Kwilecki wyjeżdża do Afryki w poszukiwaniu nowego życia i bogactwa. Hennelore Hallman natomiast próbuje się dowiedzieć, czy w życiu jej prawdziwego ojca jest dla niej miejsce… (z noty wydawcy)


► Koniec świata
Izabela Frączyk
Heraclon International - Storybox.pl ; [Warszawa] : w porozumieniu
z Prószyński Media, [2021]
Czyta: Anna Dudziak–Klempka

Prawie trzydziestoletnia Marylka, atrakcyjna i bystra, porzucona przed kilku laty przez narzeczonego, wciąż pozostaje singielką z widokami na obiecującą karierę w agencji reklamowej. Pewnego dnia wpada w oko firmowemu przystojniakowi Marcelowi. Wskutek intrygi kolegi z pracy para nieoczekiwanie spędza romantyczny weekend w Sopocie, a po powrocie Marcel bez słowa wyjeżdża na szkolenie do Madrytu, Maryla natomiast z zaciśniętymi zębami stara się sprostać wyzwaniu, jakim jest współpraca z jednym z najbardziej wymagających, a zarazem najbardziej atrakcyjnych klientów… Co przyniesie los Marylce i czy odmieni się jej życie? (z noty wydawcy)


Ostatnia arystokratka
Evžen Boček
[Piaseczno] : Storybox. pl - Heraclon International ; [Rudno] : w porozumieniu
z Wydawnictwem Stara Szkoła, [2021]
Czyta: Mirella Rogoza- Biel

Najzabawniejsza powieść XXI wieku. // Rodzina Kostków przylatuje z Ameryki, by przejąć rodowy zamek. Zamiast oczekiwanego bogactwa zastają kłopoty finansowe, a zamiast licznej służby – marudnego kasztelana, niestroniącą od kieliszka kucharkę i neurotycznego ogrodnika. Historia opowiadana przez osiemnastoletnią Marię nie pozwala odetchnąć nawet na chwilę. Salwy śmiechu gwarantowane. // Historia składa się z czterech części. Kontynuacją jest: „Arystokratka w ukropie”, ale też „Arystokratka na koniu” i „Arystokratka i fala przestępstw na Zamku Kostka”. (z noty wydawcy)


Dziennik kasztelana
Evžen Boček
[Piaseczno] : Heraclon International - Storybox.pl ; [Warszawa] : w porozumieniu
z Wydawnictwem Stara Szkoła, 2020
Czyta: Tomasz Bielawiec

Zmęczony metropolią Wiktor przyjeżdża z Pragi, by zostać kasztelanem morawskiego zamku. Pragnie odnaleźć wewnętrzną równowagę i zażegnać kryzys małżeński. Jednak wizja spokojnego życia wśród zabytkowych mebli i dzieł sztuki szybko odchodzi w zapomnienie. Na zamku czeka dość zagadkowy personel… oraz demony przeszłości. (z noty wydawcy)


Nikt nie musi wiedzieć
Katarzyna Bonda
Muza, 2021
Czyta: Adam Bauman

Kolejna powieść z Hubertem Meyerem. Tylko on, telewizor i bateria tequili. Tak Hubert postanawia spędzić swój trzynastodniowy urlop. Ten plan się jednak nie powiedzie. Nieznajoma kobieta zaczyna nękać go dziwnymi esemesami, a wkrótce potem niezapowiedzianą wizytę składają mu policjanci razem z prokurator Weroniką Rudy… (z noty wydawcy)


Agnieszka Gładzik
Znak Gryfa
[Piaseczno] : Heraclon International - Storybox.pl ; [Poznań] : w porozumieniu
z Lira Publishing, 2021
Czyta: Donata Cieślik

Niemiecki Szczecin, początek XX wieku. Trzydziestoletnia nauczycielka Kiira Fersen, kobieta dumna lecz uwikłana w konwenanse, stara się odsunąć na bok własne aspiracje, aby ratować dobre imię Fersenów. Kiedy spotyka Emila, amerykańskiego psychiatrę, budzi się w niej tęsknota za innym życiem. Ten samozwańczy naukowiec-eksperymentator udowadnia, że możliwe jest zajrzenie do umysłu drugiej osoby i poznanie jej sekretów. Para  rusza w podróż po Niemczech, aby krzewić idee Emila. Po początkowych sukcesach bohaterka zacznie boleśnie odczuwać konsekwencje swojej decyzji. Zostanie wciągnięta w niebezpieczną grę…(z noty wydawcy)