PolskiEnglishFrançais (France)

 
Z przyjemnością informujemy o uroczystym otwarciu Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojborzu po remoncie i przebudowie.

Nowoczesne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wojborzu powstało dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”. Dzięki temu lokal biblioteki zwiększył swoją powierzchnię oraz został podzielony na trzy strefy: relaksu i ciszy, rodzinną oraz wypożyczalnię z możliwością przekształcenia w salę kinową, konferencyjną lub w pracownię artystyczną.

Na samej rozbudowie przestrzeni nie poprzestano – biblioteka zadbała o dostosowanie budynku oraz oferty kulturalnej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także zatroszczyła się o najmłodszych użytkowników, m.in. poprzez zakup edukacyjnych zabawek. Podjęto współpracę ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych „Larix” w Warszawie oraz z lokalnymi zrzeszeniami. Szczególny nacisk kładzie się na otwartość oraz dostępność miejsca dla wszystkich mieszkańców. Do współpracy zapraszani są miejscowi artyści, w planach są konsultacje społeczne dotyczące proponowanych aktywności, kursów, zajęć.
► Zachęcamy do obejrzenia relacji z otwarcia na stronie Telewizji Kłodzkiej >>