PolskiEnglishFrançais (France)

Oto trzy nowe zestawienia bibliograficzne z cyklu „Słynni wrocławianie”, który powiększa swoje zasoby w szybkim tempie (patrz TUTAJ >>). Tym razem dotyczą postaci, których działalność przypadła na czasy jak najbardziej współczesne.

Zmarły dwa lata temu działacz opozycji demokratycznej, założyciel Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki, był w ostatnich latach posłem i marszałkiem seniorem Sejmu RP VIII kadencji.

Senatorem X kadencji jest z kolei dr Alicja Chybicka, profesor zwyczajny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, znana z kilkuset publikacji z zakresu pediatrii, hematologii i onkologii dziecięcej, a także z aktywnych działań na rzecz pomocy dzieciom z chorobą nowotworową.

Prfesorem sztuk muzycznych jest Ewa Michnik, najbardziej znana jednak ze swojej działalności artystycznej, przez wiele lat  była dyrektorką i dyrygentem Opery Krakowskiej i Opery Wrocławskiej, gdzie w latach 1995-2016 realizowała efektowne widowiska operowe, m.in. „Aidę”, „Nabucco”, „Trubadura”, „Straszny dwór”. Przez kilka lat była dyrektorem artystycznym festiwalu Vratislavia Cantans.

Zachęcamy do przejrzenia przygotowanych przez Katarzynę Mikłasz spisów bibliograficznych, dotyczących tych zasłużonych i znanych wrocławian.

KORNEL MORAWIECKI  >>
ALICJA CHYBICKA  >>
EWA MICHNIK  >>
Przypominamy, że WSZYSTKIE zestawienia (jest ich już ok. 100) można znaleźć w zakładce „Bibliografie”, w menu „Dla czytelników” (patrz >>). Mogą być przydatne uczniom i studentom przy pisaniu prac, ale także wszystkim osobom, których interesuje jakiś konkretny temat i poszukują książek lub publikacji prasowych z nim związanych.