Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
Dział Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej wraz ze Szkołą Podstawową nr 29 im. Konstytucji 3 Maja we Wrocławiu zapraszają do udziału w UCZUCIOWEJ AKCJI CZYTELNICZEJ w oparciu o książkę Tiny Oziewicz „Co robią uczucia?” (wyd. Dwie Siostry).

Świat uczuć jest niezwykle ciekawy i bywa zaskakujący. Radość, duma, zachwyt, smutek, złość… – wszyscy znamy te uczucia, ale czy wiemy, co robią w wolnym czasie? Kto skacze na trampolinie? Kto piecze ciasto? Kto otula się kocem? A kto siedzi w fotelu z kubkiem gorącej herbaty w łapkach? Inspiracją do odpowiedzi na te pytania i rozmowy jest książka Tiny Oziewicz „Co robią uczucia?” z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając (wyd. Dwie Siostry). Zapraszamy do zapoznania się z książką i wyruszenia w podróż do krainy uczuć.

Celem akcji jest pokazanie dziecięcego świata uczuć, poprzez szeroko pojętą formę ekspresji. Pobudzając wyobraźnię i kreatywność najmłodszych zachęcamy do stworzenia prac plastycznych lub filmików ukazujących, jak wyglądają i co robią ich uczucia w wolnym czasie.

Uczucia lubią się materializować i przybierać różne kształty. Dzieci mogą je wyrazić i pokazać w różnych formach ekspresji – filmiku ( wyrażając uczucie poprzez taniec czy grę na instrumencie), pracy plastycznej (rysunek kredką, flamastrem, węglem, malowanie, wyklejanie/wydzieranie, grafika, collage itd.) Wszystko zależy od dziecięcej kreatywności!

Akcja skierowana jest do dzieci z wrocławskich placówek w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nauczyciele zgłaszają chęć udziału do 07.05.2021 r., wysyłając maila na adres .

 W odpowiedzi otrzymują:
  • regulamin akcji,
  • przykładowy scenariusz zajęć „Co robią uczucia?”,
  • niepełną wersję książki Tiny Oziewicz „Co robią uczucia?” w formacie pdf,
  • ilustracje.
*Zastrzeżenie – materiały mogą być wykorzystane wyłącznie podczas zajęć z dziećmi, zajęcia nie mogą być nagrywane i publikowane w sieci.
Regulamin akcji >>