Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
W związku z rozszerzeniem obostrzeń na skutek rozwoju pandemii, Dolnośląska Biblioteka Publiczna od 20 marca (sobota) 2021 r. jest zamknięta dla użytkowników do odwołania. Oznacza to, że zbiory w wypożyczalniach i czytelniach nie są udostępniane ani czytelnikom indywidualnym, ani instytucjom.
 
Książki i media można zwracać całodobowo korzystając z wrzutni (trezora) znajdującego się przy wejściu do biblioteki.
 
Przedłużamy termin zwrotu książek i mediów wypożyczonych z biblioteki do czasu ponownego otwarcia biblioteki.
 
Osobom posiadającym kartę czytelnika oferujemy bezpłatny dostęp do baz danych zawierających e-booki i audiobooki z zakresu literatury pięknej  (baza LEGIMI) oraz naukowej i popularnonaukowej (baza  IBUK), a także do baz tworzonych przez  Bibliotekę  Narodową i Dolnośląską Bibliotekę Publiczną. Szczegóły dotyczące zasobów elektronicznych znajdziecie Państwo pod zakładką „E-zasoby” w menu na głównym.
 
Wszystkim, którzy nie posiadają kodu dostępu do baz danych, umożliwiamy zapisanie się do Biblioteki drogą mailową w celu uzyskania elektronicznego konta czytelnika. Będzie to możliwe po zgłoszeniu mailem woli zapisania się. Przypominamy, że przynależność do Biblioteki jest warunkiem uzyskania kodu dostępu do zasobów platformy książek elektronicznych LEGIMI oraz IBUK Libra. Szczegóły dotyczące zapisu online oraz uzyskania kodu dostępu TUTAJ >>.
 
Proponujemy także usługi, których rezultaty są możliwe do przekazania w trybie online: skanowanie artykułów i innych dokumentów (zgodnie z przepisami o ochronie praw autorskich) ze zbiorów Biblioteki oraz przygotowywanie zestawień bibliograficznych dla czytelników indywidualnych i instytucji. Zarówno zamówione skany, jak i kwerendy bibliograficzne będą dostarczane za pośrednictwem poczty elektronicznej. ♦ Natomiast usługa wypożyczeń międzybibliotecznych zostaje wstrzymana do odwołania.
Informacje szczegółowe, dotyczące sposobu funkcjonowania biblioteki oraz jej oferty programowej i usługowej można uzyskać telefonicznie lub mailowo, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 15.30.

Punkt informacji – 71 33 52 209
Wypożyczalnia – 71 33 52 214, email:
Czytelnia i Dział Informacji: 71 33 52 251 lub 71 33 52 236,
email: ,