? Czas próby
David Weber
[seria:] Schronienie. T. 10
Dom Wydawniczy Rebis, 2020

Wojna pomiędzy małym, ale potężnym królestwem wyspy Charis a radykalnym Kościołem Boga Oczekiwanego dobiegła wreszcie końca.

Zwolennicy postępu technologicznego zatriumfowali nad swoimi przeciwnikami. Jednak spokój nie mógł trwać długo. Uprzemysłowienie świata nie wszystkim się podoba i trudno liczyć na to, iż dzieło zmian będzie przebiegać bez przeszkód. (z noty wydawcy)

? Wszystkie poprzednie części tej serii są dostępne w naszej Wypożyczalni.

? Dziewiąty dom
Leigh Bardugo
Wydawnictwo Mag, 2020

Alex Stern to ostatnia dziewczyna, jaka mogłaby znaleźć się na pierwszym roku w Yale. Rzuciła szkołę i jako jedyna przeżyła potworną, niewyjaśnioną zbrodnię. Ostatnie, czego chce, to sprawiać kłopoty, zwłaszcza kiedy Yale może być dla niej nowym początkiem. Jednak darmowa nauka na jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów wiąże się z pewnym haczykiem. // Alex ma za zadanie monitorować tajemnicze poczynania tajnych stowarzyszeń w Yale, stowarzyszeń, z których wywodzi się wielu najsłynniejszych i najbardziej wpływowych ludzi świata. Teraz na kampusie znaleziono martwą dziewczynę i wydaje się, że tylko Alex nie akceptuje sposobu, w jaki policja i uniwersytecka administracja wyjaśniły jej śmierć. // Alex wie, że tajne stowarzyszenia są o wiele bardziej złowieszcze i nadzwyczajne, niż ktokolwiek sobie wyobraża. (z noty wydawcy).

? Pełnia zapomnienia
Bartosz Niegrebecki
[wydawnictwo:] Oficynka, 2020

Nastał czas pogubionych! Po epidemii depresji świat powoli buduje się od nowa. Cywilizacja przetrwała, ale wielu ocalałych ma problem z odzyskaniem wspomnień. Są tacy, którzy tkwią w głębokiej amnezji… Los łączy chłopca, który nie wie, kim jest, z kobietą rozpaczliwie szukającą zaginionego w czasie zarazy synka. Razem podróżują, poszukując odpowiedzi na najważniejsze pytania, a w drodze do celu muszą zmierzyć się ze strachem, gniewem, nadzieją, poczuciem bezsensu i pokusą rezygnacji z wszystkiego. Czy odnajdą się w nowym świecie, w którym zapanowała pełnia zapomnienia? (z noty wydawcy)