Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
Ambasada USA wraz z American Corner zapraszają na cykl pięciu warsztatów dla nauczycieli, pokazujących jak uczyć nowocześnie, z pomysłem, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

#drARmrVR w sieci, czyli Łukasz Gierek, nauczyciel, trener, speaker na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach, zaprosi Was do swojego świata, do świata nowoczesnej edukacji, która żyje w symbiozie z nowoczesnymi technologiami. Łukasz jest nauczycielem w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu, wykładowcą akademickim na UJK w Kielcach oraz certyfikowanym nauczycielem firmy Microsoft, jednym z trzech w Polsce Skype Master Teacher. Za działalność edukacyjną w 2019 r. znalazł się na prestiżowej liście 100 osób, które wydatnie przyczyniły się do rozwoju edukacji cyfrowej w Polsce.
WARSZTAT I

18 stycznia 2021
godzina 18.00


Zdalne nauczanie to wyzwanie – niezbędnik nowoczesnego nauczyciela

Podczas naszych pierwszych warsztatów przyjrzymy się sposobom wykorzystania technologii i dowiemy się jak zmotywować i zaktywizować uczniów podczas zdalnych lekcji. Omówimy również, jak wybrać najlepsze narzędzia do nauczania online, w tym aplikacje i sprzęt, aby mieć to, co potrzebne nie wydając fortuny!

Link do formularza rejestracyjnego:
https://form.jotform.com/203642939924363
WARSZTAT II

25 stycznia 2021
godzina 18.00


Kreatywne wykorzystanie smartfona na lekcjach

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak potężne urządzenia nosimy w swoich kieszeniach/torebkach. Telefon przestał być narzędziem, za pomocą którego wysyłamy sms, rozmawiamy za pomocą połączeń głosowych czy robimy zdjęcia. Obecny telefon to superkomputer o prędkości obliczeniowej porównywalnej do superkomputerów z lat ubiegłych.  Czujniki, w które są wyposażone obecne telefony, pozwalają stworzyć z tych niepozornych urządzeń wirtualne laboratorium o niespotykanych dotąd możliwościach.

Link do formularza rejestracyjnego:
https://forms.gle/HBmVSRX8R6Mtwh397
WARSZTAT III

1 lutego 2021
godzina 18.00


Witamy w rzeczywistości rozszerzonej

Rzeczywistość rozszerzona operuje w procesie immersji, czyli całkowitego wchłonięcia przez osobę mającą z nią do czynienia. Rzeczywistość rozszerzona wykorzystuje potęgę mocy naszego telefonu po to, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić przekazywane treści. Wreszcie, rzeczywistość rozszerzona sprawia, że rzeczy ożywają, że na naszym ręku siedzi kolorowy ptak, że matematyka staje się łatwiejsza lub że możemy zwiedzać w wirtualny sposób niektóre miejsca i przestrzenie.

Link do formularza rejestracyjnego:
https://forms.gle/HyWQS6s15cKCskEk6
WARSZTAT IV

8 lutego
godzina 18.00


Interaktywna tablica

Podczas zdalnych lekcji brakuje nam często narzędzi, które mamy na co dzień w szkole. A gdyby tak „wypożyczyć tablice interaktywną” i podczas edukacji zdalnej mieć ją zawsze przy sobie? Poznaj dwa potężne narzędzia i zaproponowane przez prowadzącego warsztat sposoby kreatywnej pracy z nimi, które pozwolą zamienić Twojego laptopa w multimedialne centrum sterowania edukacyjnym wszechświatem.

Link do formularza rejestracyjnego:
https://forms.gle/z8US5B1DGT3wNkDz5
WARSZTAT V

15 lutego
godzina 18.00


Jak wykorzystać Skype'a na lekcji

Jeden z trzech polskich „Skype Master Teacher” zaprasza do świata międzynarodowych relacji i wycieczek. Zaproście swoich uczniów już dziś do Narodowego Parku Sekwoi, do Habitatu Żółwi Morskich albo do Muzeum Egipskiego w Kairze.  Niech Wasi uczniowie poczują się tak, jak na wycieczce z realnym przewodnikiem, któremu każdy może zadać pytania. Odkryjcie możliwości Skype'a na lekcji. Zobaczcie, jak można uczyć w sposób nowoczesny i intrygujący języka obcego.


Link do formularza rejestracyjnego:
https://forms.gle/2YCBStVdGqoB8tZ68
Szczegółowe informacje i zapisy w American Corner:
; Tel 71 33-52-215
Uwaga! Nie trzeba uczestniczyć we wszystkich warsztatach. Zpisy na każdy z nich – osobno.
Więcej informacji na stronie:
https://pl.usembassy.gov/pl/warsztaty_nauczyciele/