Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
W ciągach komunikacyjnych I i II piętra siedziby naszej Biblioteki można do 30 stycznia 2021 r. oglądać dwie wystawy.
Na pierwszym piętrze, gdzie znajduje się Fonoteka, prezentowana jest wystawa „Skandaliści”, związana z tym działem tematycznie i w nim przygotowana. Oto, jak zachecają do jej oglądania organizatorzy:
„Skandal i prowokacja to nieodłączne składniki burzliwego życia wykonawców muzyki rockowej. Historie te są naprawdę zaskakujące i czasem wierzyć się nie chce, że dotyczą artystów, którzy są wielbieni na całym świecie. // Narkotyki, alkohol, bójki, prowokacyjne zachowania na scenie czy samobójcze śmierci, mimo upływu lat wzbudzają zainteresowanie i niekiedy są inspiracją dla innych wykonawców lub fanów. // Rock'n'rollowe życie jest pełne wrażeń! A my tą wystawą przywołujemy skandale największych klasyków tego gatunku, zarówno zagranicznych jak i polskich. Wybraliśmy legendarnych, nieżyjących już artystów, ale oprócz nich prezentujemy też sylwetki największych żyjących gwiazd przemysłu muzycznego. Prezentujemy ich poprzez krótkie biogramy, zdjęcia, ciekawostki z życia prywatnego i artystycznego oraz ich własne słowa. Wystawa „Skandaliści” jest też doskonałą okazją do prezentacji bibliotecznych zbiorów tematycznych – literatury, płyt CD oraz DVD”.
Wystawa na drugim piętrze prezentuje rysunki wykonane przez studentów z Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, ktorzy mieli podczas zajęć zaprojektować i zrealizować własny pomysł na ilustrację satyryczną do tematu „Czytelnictwo na wesoło”. Mogli ją wykonać dowolną techniką, różnymi narzędziami, od ołówka po najnowsze programy komputerowe. Prace powstały pod kierunkiem dra Rafała Werszlera, który wystawę zorganizował.