Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
W związku z sytuacją wywołaną przez pandemię Covid-19, polecamy Wam cykl spotkań dotyczących studiów we Francji. Można w nich uczestniczyć bez wychodzenia z domu!  Weźcie udział w warsztatach, webinarach tematycznych i quizach podczas Dni Campus France!

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce, Agencja Campus France oraz sięć korespondentów Campus France zapraszają na dziewiątą edycję Dni Campus France, tym razem online, która będzie trwać od 19 listopada 2020 do 30 marca 2021 roku.
 
Dni Campus France adresowane są do osób zainteresowanych budowaniem ścieżki kariery z językiem francuskim, studiami we Francji, stypendiami rządu francuskiego, podwójnymi dyplomami francusko-polskimi, inicjatywą uniwersytetów europejskich oraz nauką języka francuskiego.
 
Program Dni wypełnią:
ogólne webinaria o studiach we Francji: zapisy i procedury administracyjne, finansowanie, zakwaterowanie, ubezpieczenie,
webinaria tematyczne z udziałem gości specjalnych, którzy opowiedzą o studiach na kierunkach: sztuka i architektura, prawo, środowisko i energia, sztuczna inteligencja i matematyka, zdrowie i biotechnologia, politologia i stosunki międzynarodowe oraz o studiach we Francji po angielsku,
warsztaty dla pasjonatów języka francuskiego, kultury i savoir vivre’u à la française,
konkursy z nagrodami!

Aby wziąć w nich udział wystarczy wybrać webinarium (lub webinaria) i zarejestrować się, klikając TUTAJ >>. Link do wydarzenia zostanie wysłany po rejestracji.
PROGRAM:
 
WEBINARIA TEMATYCZNE
 
19 listopada 2020
godz. 15:00
Studia we Francji – to możliwe! Campus France odpowiada na wszystkie Wasze pytania!
 
24 listopada 2020
godz. 15:00
Studiowanie prawa francuskiego w Polsce i zdobycie dyplomu francuskiej uczelni – to możliwe! Wybierz szkołȩ prawa francuskiego!
 
3 grudnia 2020
godz. 15:00
Jak studiować medycynȩ we Francji? Dołącz do nas, aby dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji i jakie umiejętności językowe są wymagane?
 
8 grudnia 2020
godz. 15:00
Marzysz o karierze w dyplomacji, a nauki polityczne to twój konik ? Dołącz do nas i zaprojektuj swoją ścieżkę kariery!
 
15 grudnia 2020
godz. 15:00
Jak zdobyć dyplom francuskiej uczelni, studiując w Polsce? Czy znasz sieć europejskich uniwersytetów? Sprawdź ofertȩ francusko-polskich podwójnych dyplomów!
 
STYCZEŃ 2021
PhD Tour (bez zapisów)
 
14 stycznia 2021
godz. 15:00
Zdajesz maturę w tym roku i chcesz rozpocząć studia we Francji? Proces rejestracji na pierwszy rok jest bardzo prosty! Dołącz do nas i daj się poprowadzić krok po kroku!
 
21 stycznia 2021
godz. 15:00
Zrealizuj studia i badania we Francji ze stypendium rządu francuskiego! Jak aplikować i zostać stypendystą? Campus France odpowiada na wszystkie Wasze pytania.
 
28 stycznia 2021
godz. 15:00
Studia artystyczne lub architektoniczne we Francji dzięki jednej aplikacji? To możliwe! Dołącz do nas i sprawdź jak wysłać aplikację.
 
4 marca 2021
godz. 15:00
Szkoły inżynierskie we Francji, zajęcia przygotowawcze, BTS – wszystkie ścieżki prowadzą do zawodu inżyniera! Zobacz, jak aplikować i gdzie możesz szukać studiów, dzięki którym zdobędziesz dyplom uczelni francuskiej!
 
WARSZTATY (zapisy rozpoczną się w styczniu 2021 r.)
 
11 marca 2021 godz. 15:00
Atelier z zakresu protokołu dyplomatycznego
Zastanawiasz się nad karierą polityczną i interesujesz się dyplomacją, stosunkami międzynarodowymi lub polityką zagraniczną? Ten warsztat jest dla Ciebie!
 
16 marca 2021 godz. 15:00
Atelier na temat perspektyw pracy z językiem francuskim w Polsce
Znasz język francuski i szukasz pracy, która pozwoli Ci na wykorzystanie tego potencjału? Sprawdź jakie perspektywy są na horyzoncie.
 
25 marca 2021 godz. 15:00
Savoir vivre à la française!
To szkolenie adresowane do wszystkich chętnych!