Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
Instrukcja dla osób, które jeszcze nie są naszymi czytelnikami

Osoby, które jeszcze nie zapisały się do naszej Biblioteki, a chciałyby korzystać – tak jak wszyscy nasi czytelnicy – z bezpłatnego dostępu do cyfrowych platform udostępniających e-booki i audiobooki, mogą, wypełniając specjalny formularz w trybie online, zapisać się do naszej Biblioteki jako nowi czytelnicy. Tym samym uzyskają konto biblioteczne. A to otwiera drogę do otrzymania kodów dostępu do platform Legimi i IBUK Libra. Już w formularzu jest deklaracja woli otrzymania takich kodów. Bibliotekarze przyjmując formularz, będą mogli kod dostępu wysłać nowemu czytelnikowi. Uwaga! Do realizacji przyjmujemy wyłącznie formularze, które mają dokładnie wypełnione wszystkie pola. 


LINK DO FORMULARZA ZAPISU DLA NOWEGO CZYTELNIKA >>

Zastrzegamy jednak, że założenie tego konta online, nie oznacza automatycznie możliwości wypożyczania zbiorów w trybie stacjonarnym. Czytelnik posiadający takie konto, po otwarciu Biblioteki dla użytkowników będzie musiał przyjść do siedziby DBP, przedstawić swój dowód osobisty, podpisem potwierdzić zapisanie się do Biblioteki i odebrać kartę biblioteczną.
Instrukcja dla osób, które są już zapisane do naszej Biblioteki

Wielu czytelników zapisanych do naszej Biblioteki już wcześniej pobrało kody dostępu do Legimi lub IBUK Libra. Czytelnicy, którzy jeszcze ich nie mają, aby je otrzymać nie muszą wypełniać żadnego formularza. Wystarczy że napiszą maila z prośbą o przesłanie kodu dostępu. Trzeba zaznaczyć, czy ma to być kod dostępu do Legimi, czy do IBUK Libra (czy do obu platform). W mailu trzeba koniecznie podać: numer karty bibliotecznej, imię i nazwisko, datę urodzenia (chodzi o weryfikację danych). Maila należy wysłać pod jeden z podanych niżej adresów: