Z przyjemnością informujemy, że 10. edycja konkursu poetyckiego „Młody Poeta Dolnego Śląska” oraz konkurs na opowiadanie „Tajemniczy, nieznany Dolny Śląsk” zostały rozstrzygnięte. Niestety, sytuacja epidemiczna nie pozwoliła nam w tym roku spotkać się na uroczystej gali wręczenia nagród, jednak pragniemy Państwa poinformować, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni wszystkie dyplomy oraz nagrody powinny dotrzeć do laureatów i uczestników naszych konkursów.

My, organizatorzy konkursów oraz jury, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim twórcom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu (a było Państwa, jak zawsze sporo) i serdecznie pogratulować talentu oraz życzyć dalszych wspaniałych sukcesów na polu literackim.

Ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac obie komisje jury miały trudne zadanie. Po długich naradach wyróżniono następujące prace:
TAJEMNICZY, NIEZNANY DOLNY ŚLĄSK

I miejsce – Małgorzata Tokarska-Mazur
II miejsce – Maria Furowicz
II miejsce – Zdzisław Maciejewski
III miejsce – Antonina Zakrzewska

Wyróżnienia: Kazimierz Fuławka, Zofia Maksymowicz, Jan Lignowski, Tadeusz Gałgan
MŁODY POETA DOLNEGO ŚLĄSKA

Kategoria dzieci i młodzież

I miejsce – Alicja Musiał
II miejsce – Michał A. Kucharski
II miejsce – Katarzyna Kolbuch