Z przyjemnością informujemy dzieci oraz ich rodziców o nowościach, które wkrótce trafią na półki Działu Pracy z Dziećmi (Biblioteki 7 Kontynentów) za sprawą Wydawnictwa Warstwy.

Już teraz zachęcamy do wyboru lektury dla naszych najmłodszych czytelników:

„Figury” Marii Terlikowskiej, z il. Stanisława Zamecznika
Wielka przygoda z wyobraźnią i znakomita książka edukacyjna, która nie straciła na swojej aktualności. Twórcy wykorzystali kwadrat, koło oraz trójkąt do twórczej zabawy, która pomoże dzieciom zrozumieć geometrię.

„Rekiny” Alicji Grobelki
Przestrzenna książka przedstawiająca 11 gatunków rekinów. Rozkładanka (pop-up), w której dzięki kilku edytorskim zabiegom możemy zobaczyć ilustrację 3D, wnętrze rekina, albo skomponować jego nową odmianę.

„Zwierzydełka” Roberta Stillera, z il. Daniela Mroza
Połączenie poetyckiego mistrzostwa z talentem kreślarskim, które zrobi wrażenie na niejednym dorosłym. Znakomita propozycja, dla tych, którzy pragną uwrażliwić dzieci na piękno świata natury.

„Śmiechu warte” Jana Brzechwy, z il. Pawła Mildnera
Mistrz poezji polskiej w nowej odsłonie.  W tomie znajdziemy kilkadziesiąt tekstów Brzechwy, zarówno tych świetnie znanych czytelnikom (Jak rozmawiać trzeba z psemCiaptak czy cykl Zoo na wesoło), jak i tych mniej popularnych (Mleko czy Jasne jak słońce).

„Przypadki Pantareja” Karola Maliszewskiego, z il. Karola Banacha
Książka poetycka dla najmłodszych w niebanalnej formie, w której tekst i ilustracje nieustannie wchodzą w dialog. Najmłodsi mają okazję poznać świat razem z panem Pantarejem, zarówno od strony natury, jak i codziennych drobnostek.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WYDAWNICTWO WARSTWY – WIĘCEJ