Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
Co nowego do poczytania w naszej Bibliotece? Przeszukaliśmy ostatnią partię zakupionych książek, które trafiły na półki na początku września. Zakupy obejmują wszystkie rodzaje piśmiennictwa, ale my wybraliśmy tylko te książki, które mają dostarczyć szlachetnej rozrywki i przyjemności z lektury (81 tytułów), chociaż wiele z nich to pozycje wartościowe poznawczo i rozwijające intelektualnie. Reprezentują głównie szeroko rozumianą literaturę piękną, choć tym razem wprowadziliśmy również literaturę faktu, z jej najpopularniejszymi gatunkami.

Dla wygody i jasności przekazu, podzieliliśmy wybrane nowości na grupy książek, które łączy temat albo przynależność do konkretnego gatunku literackiego. Dzięki temu unikniecie Państwo przewijania (scrollowania) w poszukiwaniu czegoś dla siebie wśród rzeczy, które interesują Was mniej, albo zgoła wcale. Tym razem poszczególne kategorie ułożyliśmy alfabetycznie.

Jak w poprzednim tekście z tego cyklu, poniżej zamieszczamy linki do artykułów prezentujących nowości z poszczególnych grup. Wszystkie trafiły do Wypożyczalni.
BIOGRAFIE >>
MUZYCZNE BIOGRAFIE I MONOGRAFIE>>
ESEJE, PUBLICYSTYKA >>
FANTASY I SCIENCE-FICTION >>
HORROR I GROZA >>
KLASYKA >>
KRYMINAŁY >>
MIĘDZY THRILLEREM A KRYMINAŁEM >>
POWIEŚCI HISTORYCZNE >>
POWIEŚCI OBYCZAJOWE >>
POWIEŚCI OBYCZAJOWE Z HISTORYCZNYM TŁEM >>
POEZJA >>
PROZA OBCA >>
PROZA POLSKA >>
REPORTAŻE >>
RÓŻNE OBLICZA MIŁOŚCI >>
SPORT – REPORTAŻ, BIOGRAFIA, POWIEŚĆ >>
THRILLERY >>

Życzymy Państwu mnóstwa nowych i wspaniałych wrażeń!