Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu zaprasza do udziału w szkoleniu online ph. Dostępność w bibliotece – obsługa użytkowników z niepełnosprawnościami. Szkolenie przybliży m.in. ważne dla bibliotek kwestie związane z Ustawą z 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

TERMIN I FORMA:
31 sierpnia 2020 roku, godz. 9.00–11.00
Internet, platforma Microsoft Teams

WARUNKI FINANSOWE:
Szkolenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona!

ZAPISY:
Rejestracja pod linkiem: https://forms.gle/okWShwGfDtcTLE718

ZAWARTOŚĆ MERYTORYCZNA SZKOLENIA:
Podczas szkolenia poruszone zostaną następujące kwestie:
  • Ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych – do czego zobligowane są biblioteki publiczne.
  • Charakterystyka osób z niepełnosprawnościami (wzroku, słuchu, ruchu) – jak postępować w kontakcie z osobami o różnych niepełnosprawnościach, czego unikać.
  • Wydarzenie dostępne w bibliotece oraz promocja w social mediach (w tym opisy alternatywne do zdjęć/grafik na przykładzie Facebooka i Instagrama oraz napisy do filmów umieszczanych na Facebooku i YouTubie).

Joanna Kaska –
pracuje w Dziale Analiz i Współpracy z Regionem w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Uczestniczyła w cyklu szkoleń „Rzecznicy dostępności w bibliotece” realizowanych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich prowadzonych przez ekspertów z Fundacji Kultury Bez Barier. Ukończyła 3 kursy Polskiego Języka Migowego – poziomy: podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany. Pasjonatka tematu dostępności w instytucjach kultury oraz języka migowego i Kultury Głuchych.
Klauzula infromacyjna dot. ewidencji uczestników wydarzeń >>