American Corner zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Ambasadę USA w Warszawie i oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 w Łodzi.

Z okazji misji NASA Mars 2020 Ambasada USA oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 w Łodzi mają przyjemność ogłosić konkurs „Komiksowa Odyseja Kosmiczna” dla dzieci i młodzieży w  wieku 10-18 lat. Na autorów najlepszych prac komiksowych czekają fantastyczne nagrody, w tym iPady Pro 9.7, przybory rysunkowe, a także możliwość wzięcia udziału w konsultacjach z amerykańskim twórcą komiksowym Shawnem Martinbrough, który rysował takie historie jak „Batman: Detective Comics”, „Luke Cage Noir”, „Captain America”, „Black Panther” czy „Hellboy”.

30 lipca 2020 r. NASA planuje wystrzelić na Marsa łazik Perseverance, który zbada, czy na Marsie są ślady życia i czy planeta nadaje się do zamieszkania przez ludzi. Zapraszamy więc młodych rysowników, aby zainspirowali się misją łazika Perseverance, spojrzeli w gwiazdy i opowiedzieli swoją kosmiczną historię w formie komiksu o objętości do 4 stron A4.

► Termin składania prac:
9 października 2020 roku

► Ogłoszenie zwycięzców:
14 listopada 2020 roku

► Szczegółowy regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie https://ec1lodz.pl/node/4367
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -